کارتاگو | Cartago

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۵۶,۶۰۰
پیش شماره تلفن: +۴۳۰
ساعت:

شرح

کارتاگو | Cartago

شهر کارتاگو (Cartago) سومین شهر بزرگ در کشور کاستاریکا است. این شهر در حدود 25 کیلومتری شرق پایتخت (سن خوزه) واقع شده است. این بار هم با ایلیا گشت همراه شوید و درباره ی این شهر بیشتر بدانید.

معرفی شهر کارتاگو

این شهر در ارتفاعی حدود 1435 متر از سطح دریا و در پایه ی آتشفشان Irazú قرار دارد. همچنین این شهر پایتخت استان کارتاگو است و جالب است بدانید که از سال 1574 تا 1824 پایتخت كاستاریكا بوده است.

اقتصاد

محصولات کشاورزی پایه اقتصادی مناطق روستایی اطراف شهر را تشکیل می دهند. همچنین یک پارک صنعتی وجود دارد که چند شرکت کاستاریکایی و چند شرکت بین المللی در آن قرار دارند. با این حال، تعداد زیادی از افراد محلی در خود شهر کار نمی کنند و برای کار به شهر سان خوزه (پایتخت) می روند. افرادی هم که در محدوده شهر کار می کنند، عمدتاً در بخش خدمات و تجارت متمرکز می شوند.

توریسم

مکان هایی که گردشگران این شهر را برای بازدید به خود جذب می کنند، عبارتند از: باسیلیای لس آنجلس، ویرانه های کلیسای رسول سنتیاگو، موزه شهر، کلیسای ماریا اکسلیادورا، انستیتوی فن آوری کاستاریکا، بازار مرکزی (مخصوصاً پنجشنبه ها و شنبه ها) و… . این منطقه به دلیل تنوع اکولوژیکی غنی و جنگلهای انبوه گرمسیری در امتداد رشته کوه های در نزدیکی آتشفشان ها شناخته شده است.

دیدنی‌ها