کارتاجنا | Cartagena

مشخصات شاخص

جمعیت: ۹۷۱,۵۹۲
پیش شماره تلفن: ۵۷+
ساعت:

شرح

کارتاجنا | Cartagena

کارتاجنا بندری بزرگ است که در سال 1533 تأسیس شد و در ساحل شمالی کلمبیا در منطقه ساحل کارائیب واقع شده است. این منطقه از لحاظ استراتژیکی بین رودخانه های مگدالنا و سینو قرار داشت و به بندر اصلی تجارت بین اسپانیا و امپراتوری برون مرزی آن تبدیل شد و اهمیت خود را تا اوایل دهه 1540 به وجود آورد. در دوره استعمار این کشور یک بندر کلیدی برای صادرات نقره پرو به اسپانیا و برای وارد کردن آفریقایی های بردگی تحت سیستم asiento بود. این امر در برابر حملات دزدان دریایی در کارائیب  دفاع میکرد. این پنجمین شهر بزرگ کلمبیا و دومین شهر بزرگ در منطقه ، پس از باررانکیلا است. منطقه شهری کارتاجنا همچنین پنجمین منطقه بزرگ شهری در کشور است.

 فعالیت های اقتصادی شامل صنایع دریایی و پتروشیمی و همچنین گردشگری است. عمده فعالیتهای اقتصادی در کارتاژا صنعت ، جهانگردی و تجارت است. بندر کارتاجنا یکی از بزرگترین بندر در آمریکای جنوبی است. مناطق آزاد مناطقی در داخل قلمرو محلی هستند که از آداب و رسوم ویژه و قوانین مالیاتی برخوردار هستند. آنها برای ارتقاء صنعتی شدن کالاها و ارائه خدمات با هدف اصلی در بازارهای خارجی و همچنین بازار داخلی در نظر گرفته شده اند. به عنوان قطب تجاری و توریستی کشور ، این شهر از امکانات حمل و نقل زیادی برخوردار است ، خصوصاً در مناطق بندری ، هوایی و رودخانه ای.

این شهر در اول ژوئن 1533 تأسیس شد و پس از آن به نام کارتاجنا ، اسپانیا نامگذاری شد ، شهرکی در منطقه پیرامون خلیج کارتاجنا توسط افراد بومی مختلف قدمت آن به 4000 سال قبل از میلاد باز می گردد. در دوره استعمار اسپانیا ، کارتاجنا نقش اساسی در اداره و گسترش امپراتوری اسپانیا داشت. این مرکز فعالیتهای سیاسی ، کلیسایی و اقتصادی بود. در سال 1984 ، شهر و قلعه استعماری کارتاجنا به عنوان میراث جهانی یونسکو تعیین شد.اهمیت روزافزون این شهر به عنوان بندری برای صادرات نقره پرو از پوتوس به اسپانیا ، آن را به عنوان یک هدف آشکار برای دزدان دریایی و کرایه های پارچه ، با تشویق فرانسه ، انگلیس و هلند تبدیل کرد. در سال 1544 ، این شهر توسط 5 کشتی و 1000 مرد تحت فرمان دزدان دریایی فرانسوی ژان فرانسوا روبرال که در آن شهر از دیوار استفاده می کردند ، غارت شد.

کارتاجنا در غرب با دریای کارائیب روبرو است. منطقه مرکز شهر کارتاجنا دارای معماری متنوعی است. دفتر بایگانی تاریخی که به تاریخ کارتاجنا اختصاص داده شده ، خیلی دور نیست. در کنار بایگانی ها کاخ دولت ، ساختمان اداری فرماندار دپارتمان بولیوار قرار دارد. در سراسر کاخ کلیسای جامع کارتاجنا قرار دارد که مربوط به قرن شانزدهم میلادی است.در این شهر صومعه پدران آگوستینین و دانشگاه کارتاجنا قرار دارد. این دانشگاه مرکز آموزش عالی است که در اواخر قرن نوزدهم برای عموم گشوده شده است.