کارتاژ | Carhage

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۲۰۰۰۰۰
پیش شماره تلفن: ۲۱۶+
ساعت:

شرح

کارتاژ | Carhage

کارتاژ مرکز یا پایتخت تمدن باستانی کارتاژینین بود ، در ضلع شرقی دریاچه تونس  قرار دارد. کارتاژ به طور گسترده مهمترین قطب تجاری دریای مدیترانه باستان محسوب می شد و مسلماً یکی از ثروتمندترین شهرهای جهان باستان بود. این شهر از یک مستعمره فنیقی به پایتخت یک امپراتوری Punic که در بخش های بزرگی از دریای مدیترانه جنوبی در طول هزاره اول قبل از میلاد مسلط شده بود ، توسعه یافت. ملکه Dido افسانه ای به عنوان بنیانگذار شهر در نظر گرفته می شود ، اگرچه تاریخچه وی مورد تردید قرار گرفته است.

این شهر باستانی در جنگ پونیک سوم در سال 146 قبل از میلاد توسط جمهوری روم نابود شد و پس از آن دوباره بعنوان كارتاژ رومی بازسازی شد كه تبدیل به شهر بزرگ امپراتوری روم در استان آفریقا شد. این شهر پس از نبرد کارتاژ در 698 توسط نیروهای بنی امیه گسیل و تخریب شد تا از تسخیر آن توسط امپراتوری بیزانس جلوگیری شود. این در دوره مسلمانان اشغال شده بود و تا زمان هفسید هنگامی که توسط صلیبیون با ساکنانش به قتل رسیده در جنگ صلیبی هشتم توسط صلیبیان گرفته شد به عنوان قلعه مورد استفاده قرار گرفت.

هافسیدها تصمیم گرفتند دفاعی خود را از بین ببرند ، بنابراین دیگر نمی تواند به عنوان پایگاه با یک خصمانه به عنوان پایگاه مورد استفاده قرار گیرد. همچنین به عنوان یک نمایش اسقاطی عملکرد خود را ادامه دادند.قدرت منطقه ای در دوره قرون وسطی به Kairouan و Medina of Tunis تغییر یافته بود ، تا اوایل قرن بیستم ، هنگامی که شروع به توسعه در حومه ساحلی تونس کرد ، که در سال 1919 بعنوان شهرداری کارتاژ گنجانیده شد. این سایت باستان شناسی برای اولین بار در سال 1830 مورد بررسی قرار گرفت. ، توسط کنسول دانمارک کریستین توکسن فالبه. کاوش های انجام شده در نیمه دوم قرن نوزدهم توسط چارلز ارنست بولی و آلفرد لوییس دالات انجام شد.

موزه ملی کارتاژ در سال 1875 توسط کاردینال چارلز لاویگری تأسیس شد. کاوش های انجام شده توسط باستان شناسان فرانسوی در دهه 1920 برای اولین بار به دلیل شواهد و مدارکی که برای قربانی کردن کودکان به وجود آورد ، توجه فوق العاده ای را به خود جلب کرد. در مورد اینکه آیا قربانی کردن کودکان توسط کارتاژ باستان انجام می شد ، اختلاف نظرهای قابل توجهی وجود دارد. کارتاژ در 15 کیلومتر شرقی ، شمال شرقی تونس است. شهرک های نزدیک به کارتاژ شهر سیدی بو سعید در شمال و روستای لو کرام از جنوب بود. سیدی بو سعید دهکده ای بود که در اطراف مقبره نام خانوادگی مشهور مقدس (درگذشته 1231) رشد کرده بود ، که در قرن 18th در شهری تحت حاکمیت عثمانی توسعه یافته بود. لو کرام در اواخر قرن نوزدهم تحت مدیریت فرانسه به عنوان شهرکی نزدیک بندر لا گلوت توسعه یافت.

کارتاژ با یک ورودی دریایی به شمال و جنوب ساخته شده است. موقعیت این شهر آن را به تجارت دریایی مدیترانه تبدیل کرده است. تمام کشتی هایی که از دریا عبور می کردند ، باید بین سیسیل و سواحل تونس ، جایی که کارتاژ ساخته شد ، می گذشتند و به آن قدرت و نفوذ زیادی می بخشید. دو بندر بزرگ و مصنوعی در داخل شهر ساخته شده است ، یکی برای پناه دادن نیروی دریایی عظیم شهر با 220 کشتی جنگی و دیگری برای تجارت کالا. یک برج دیواری مشرف به هر دو بندر بود.

کاتاژ دارای دیوارهای عظیم ، 37 کیلومتر طول ، بیشتر از دیوارهای شهرهای قابل مقایسه است. بیشتر دیوارها در ساحل واقع شده بودند ، بنابراین می توانند چشمگیرتر نباشند ، زیرا کنترل کارتاژیان بر دریا حمله را از آن جهت دشوار می کرد. دیوار 4.0 تا 4.8 کیلومتری دیوار واقع در ایسموس به سمت غرب واقعاً عظیم بوده و هرگز به آن نفوذ نکرده است. این شهر دارای یک کلیسای بزرگ یا محل دفن ، منطقه مذهبی ، اماکن بازار ، خانه شورا ، برج ها و یک تئاتر بود و به چهار منطقه مسکونی به اندازه یکسان با یک طرح مشابه تقسیم می شد. تقریباً در وسط شهر ، یک ارگ مرتفع به نام بیورسا ایستاده بود.

 

دیدنی‌ها