کاراکاس | Caracas

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱٬۸۱۵٬۶۷۹
پیش شماره تلفن: ۲۱۲
ساعت:

شرح

شهر کاراکاس پایتخت کشور ونزوئلا در محدوده کشورهای آمریکای لاتین واقع است. ترکیب نژادها و فرهنگ‌های مختلف در طول تاریخ این شهر همواره  مشهود بوده‌است. در دوران استعمار، اسپانیایی‌ها با بومیان سرخ‌پوست و پس از آن با سیاه‌پوستانی که برای کار در مزارع کاکائو و قهوه به این منطقه آمدند در هم آمیختند و امروزه می‌توان هرگونه ترکیبی از آمیزش این نژادها را در شهر شاهد بود. با ایلیاگشت همراه شوید و درباره‌ی این شهر بیشتر بخوانید.

معرفی شهر کاراکاس

بیش از پانصد سال پیش، ساکنان این منطقه را قبایل بومی تشکیل می‌دادند. در سال ۱۵۶۲، فرانکو فاجاردو، یک مهاجرنشین اسپانیایی مزرعه‌ای در این ناحیه بنا کرد. اقامت فاجاردو در این دره چندان دوام نیاورد زیرا بومیان او را از این منطقه بیرون کردند. این آخرین طغیان بومیان بود، زیرا  در ۲۵ ژوئیه ۱۵۶۷ «دیگو د لوسادا»، کاپیتان اسپانیایی بنای شهر سانتیاگو دلئون دکاراکاس را بنا کرد و منطقه بومی‌نشین کاتوچاکائو تحت نفوذ مهاجرنشینان تبدیل به شهر جدید کاراکاس شد. کشت کاکائو در این شهر منجر به رشد بیش از پیش آن شد که تبدیل به مرکز استان ونزوئلا شد.

اقتصاد

صد درصد اقتصاد این شهر به عنوان پایتخت ونزوئلا مراکز خدماتی هستند، به استثنای برخی صنایع که در حومه شهری آن احداث شده‌اند. بورس اوراق بهادار این شهر هم از دیگر مراکز مهم اقتصادی کاراکاس است. همچنین شرکت نفت ونزوئلا که بزرگ‌ترین شرکت کشور است نیز در همین شهر واقع شده‌است.

گردشگری

این شهر دارای مناطق دیدنی زیادی از جمله تئاتر ترزا کارنو، زیارتگاه ملی، موزه هنر استعمار، پلازا بولیوار، کلیسای جامع کاراکاس و… 

موقعیت جغرافیایی

این شهر در دره‌ای واقع شده و توسعه شهر در قرن اخیر منجر به گسترش شهر تا کوهستان‌های مجاور آن شده‌است. منبع اصلی آب این شهر رودخانه «گوایر» است که در داخل شهر جریان دارد. همچنین کوه «سرو ال آویلا» در بخش شمالی شهر واقع شده‌است.

دیدنی‌ها