شهر کانکون مکزیک

مشخصات شاخص

جمعیت: ۷۴۳,۶۲۶
پیش شماره تلفن: ۹۹۸(۵۲)+
ساعت:

شرح

کانکون یکی از زیباترین شهرهای ساحلی مکزیک که در جایی میان آ‌بهای خلیج مکزیک و دریای کارائیب واقع شده و زمانی جزیی از امپراطوری عظیم مایاها بوده است. این شهر شگفت‌انگیز که با سواحل شنی زیبا و تمیز و آب‌های شفاف و نیلگون امروزه مقصد بسیاری از توریست‌ها در سراسر دنیا شده، برای هر فرد با هر سلیقه‌ای جاذبه‌ای دیدنی دارد.

اگر می‌خواهید هم سفری در دل تاریخ پر رمز و راز مایاها داشته باشید و هم در کنار سواحل بکر و فریبنده حمام آفتاب بگیر و از زیبایی‌ها منحصر به فرد استوایی لذت ببرید، ایلیا گشت به شما شهر کانکون مکزیک را پیشنهاد می‌دهد. 

معرفی شهر کانکون 

کانکون نامی است که از زبان مایایی بر این شهر ماندگار شده و دو معنای نزدیک بهم دارد. از آنجا که این شهر زیبا در هنگام طلوع آفتاب به شکل اعجاب‌آور می‌درخشد معنای “محل مار طلایی” را گرفته و از آنجا که در بیشتر مناطق آن پیکرنگاری مار وجود دارد به معنای لانه مار یا گلدان نیز شناخته می‌شود. شکل این شهر به شکل عدد 7 یا L خارجی است. این شهر تا قبل از سال 1950 تنها دهکده‌ای کوچک و ماهی‌گیری بود که ویرانه‌هایی از دوران مایاها در آن به جا مانده بود.

بعدها دولت مکزیک و سرمایه‌گذاران بین‌المللی تصمیم گرفتند که آن‌را به یک محل گردشگری بزرگ و استراحت‌گاهی زیبا تبدیل نمایند که در این کار به موفقیت بسیاری دست یافتند. 

اقتصاد شهر کانکون 

بار اصلی اقتصاد این شهر را صنعت توریسم بر دوش می‌کشد. و این دقیقا چیزی است که کانکون برای آن به وجود آمد و توسعه یافت. گفته می‌شود سالانه بیش از سه میلیون نفر از این شهر دیدن می‌کنند. 

جاذبه های گردشگری کانکون 

سواحل زیبا و فریبنده، خرابه‌های ال ری مایا، موزه مایا در مرکز شهر، موزه زیر آبی، مکان باستانی ال مکو، آکواریوم شهر، برج اسنیک، پارک آربانو کابا، جزیره بانوان، شهر باستانی چیچن و شهر باستانی تولوم که هر کدوم در فاصله دو الی سه ساعتی از کانکون واقع شده‌اند، از جمله جاذبه‌های توریستی آن می‌باشند. 

موقعیت جغرافیایی شهر کانکون

این شهر که از دو بخش جزیره‌ای و غیر جزیره‌ای تشکیل شده است، بزرگ‌ترین شهر ایالت کوئینتانارو و مرکز شهرستان بنیتو خوارس می‌باشد. این شهر در شرق مکزیک و در شبه جزیره یوکاتان واقع شده است. 

آب و هوا ی شهر کانکون

اقلیم این منطقه مانند سایر کشورهای امریکای جنوبی، اقلیم استوایی است که دارای تابستان‌های گرم و شرجی و زمستان‌های بسیار خفیفی است. 

دیدنی‌ها