کابیماس | Cabimas

مشخصات شاخص

جمعیت: ۲۸۸,۵۹۵
پیش شماره تلفن: ۲۷۱+
ساعت:

شرح

کابیماس شهری در ساحل دریاچه ماراکایبو در ایالت زولیا در شمال غربی ونزوئلا است. قبل از سال 1900 ، ونزوئلا دارای مقادیر تجاری نفت بود. یک مورد مهم چاه ‘Zumaque 1’  در سال 1914 در منطقه Mene Grande ، در حدود 50 مایل جنوب شرقی کابیماس بود. این انفجار چاه باروسو شماره 2 در این شهر در سال 1922  بود که نشانی از آغاز تاریخ مدرن ونزوئلا به عنوان یک تولید کننده بزرگ بود. کابیماس هنوز هم در تولید بزرگترین میادین نفتی کشور که در اطراف و در زیر دریاچه ماراکایبو واقع شده است ، نقش مهمی ایفا می کند. بیشتر پالایش در ونزوئلا در پالایشگاه های خارج از منطقه کابیماس انجام می شود. “کابیما” کلمه ای بومی با منشأ کاریب است. این نام درختی است که با نام Copaiba   نیز شناخته می شود و از آن تنه روغن دارای خواص دارویی استخراج می شود ، که به آن روغن چوب نیز می گویند. توسعه و تحول در شهر به دنبال صنعت نفت بود. راه های اصلی به دنبال سیستم مختصاتی ساخته شده توسط شرکت نفت Shell برای یافتن چاه های خود نامگذاری شده اند.

کابیماس توسط مردم مناطق مختلف ونزوئلا جمع شده بود و بیشتر آنها از شرق ، آند و فالکن بودند. این شهر با اردوگاههای میدان نفتی توسعه یافت ، تازه واردین خانه های خود را در اطراف خود ساختند ، بنابراین توسعه شهر بود. برنامه ریزی نشده این شهر همچنین توسط سوری ها ، لبنانی ها ، چینی ها ، ایتالیایی ها ، اسپانیایی ها ، پرتغالی ها و یونانی ها جمع شده و به این ترتیب بازارهای محلی را شکل می دهد.علاوه بر تولید نفت ، برجسته ترین سهم این شهر در تاریخ کشور ، تأسیس اولین اتحادیه کارگران و کارگران نفت بود که از سال 1936 هنوز هم در همان ساختمان فعالیت می کند.

اقتصاد در کابیماس

فعالیت اصلی صنعت نفت است ، از زمان کشف چاه در سال 1922. در حال حاضر مزارع نفتی La Rosa در زمین و La Salina در دریاچه ماراکایبو. اینها مزارع بالغ تولید روغن متوسط ​​و سنگین از زمان تشکیل میسن لا روزا هستند. مزرعه La Rosa در سال 1996 تا 2001 در زمان واگذاری آن به Suelopetrol ونزوئلا به شرکت نفتی آلمان Preussag Energy واگذار شد. بعداً ، این شرکت در سال 2006 با شرکت نفتی دولت ونزوئلا PDVSA همراه شد که 60٪ PDVSA و 40٪ Suelopetrol بود.کابیماس امکانات لازم برای مدیریت ، پردازش و حمل و نقل گاز طبیعی را ندارد ، بنابراین در حالی که گازهای تولید شده برای چندین دهه شعله ور شده است ، در حال حاضر پروژه ساخت کارخانه کرایوژنیک در حال انجام است. بازارها درآمد دیگری برای کابیماس است که فروشگاه های بزرگ آن توسط مهاجران اروپای مدیترانه ، خاورمیانه و کلمبیا تأسیس و متعلق به آنها است. فعالیت ماهیگیری وجود دارد ، که در حال حاضر با رشد جلبک ها در دریاچه آلوده ماراکایبو و همچنین ناامنی مورد آزار و اذیت قرار می گیرد. برخی از کارخانه ها مانند کارخانه کیسه های پلاستیکی و برخی دیگر وجود دارد. یک منطقه صنعتی سابق وجود دارد که دیگر عملیاتی نیست. در حومه شهرها ، به ویژه در مجالس آریستیدس کالوانی ، درختان میوه پرورش یافته و گاو پرورش می یابد. انجمن گاو پرورش دهندگان دریاچه شرق ماراکایبو در کابیماس فعالیت می کند.

حمل و نقل در کابیماس

در کابیماس هیچ مسیر اتوبوس حمل و نقل عمومی وجود ندارد. اتومبیل های قدیمی و وانت وسیله نقلیه ای است که برای حمل و نقل عمومی استفاده می شود. بیشتر وسایل نقلیه از دهه 70 است و به طور معمول از نظر مطلوبی نگهداری نمی شوند. آنها به صورت محلی به عنوان “carritos”  شناخته می شوند. از ترمینال آنها همه جا در کابیماس می روند ، این یک مزیت نسبت به ماراکایبو یا کاراکاس است که هر دو فاقد یک ایستگاه حمل و نقل مرکزی هستند. مسیرها با یک نام و کلاه تاکسی از یک رنگ خاص مشخص می شوند. هزینه های حمل و نقل مصنوعی ارزان قیمت هستند زیرا نفت تصفیه شده در ونزوئلا فقط معادل 0.05 دلار آمریکا هزینه دارد و کرایه ها نیز تقریباً نیم دلار است ، با این حال این مورد توسط محلی ها گران است زیرا اکثر آنها فقیر هستند.

آب و هوای کابیماس

کابیماس با متوسط ​​دمای 30 درجه سانتی گراد در طول سال گرم و مرطوب است. شعله های چاه نفت مقادیر زیادی دی اکسید کربن تولید می کند ، که باعث ایجاد اثرات گلخانه می شود و این مکان را حتی گرمتر می کند. بارندگی در بیشترماههای سال کم است اما باران در فصل مرطوب بسیار زیاد است.