بوتوال | butwal

مشخصات شاخص

کشور: نپال | Nepal
جمعیت: ۱۱۸,۴۶۲
پیش شماره تلفن: ۷۱+
ساعت:

شرح

بوتوال شهری است در کشور نپال و در کنار ساحل رودخانه تیلوتاما قرار دارد. همچنین شهری پر جنب و جوش است که از منظره پانوراما از ترکیب تپه ها و دشت ها استفاده می کند. از نظر جغرافیایی ، بوتوال در تقاطع دو بزرگراه ملی مختلف نپال ، بزرگراه ماهندرا و بزرگراه سودهارتا قرار دارد. این کشور نپال غربی را با پایتخت کاتماندو از طریق بزرگراه و پیوندهای هوایی متصل می کند. این یکی از سریعترین شهرهای نپال برای بخش های آموزش ، زیرساخت ، بزرگراه ، بازاریابی ، بهداشت و ایمنی ، ارتباطات ، تجارت و بانکی است. این شهر دارای ارتباط بزرگراه به مرز هند در Sunauli و شهرهای تپه ای در Tansen و دره Pokhara است و پنج بار پشت سر هم عنوان بهترین شهر در نپال را کسب کرد..اکثر جمعیت آن هندو هستند اما جمعیت مسلمان و بودایی هم در این شهر دیده میشوند. نپالی و انگلیسی زبانهای مشترکی هستند که در بوتوال صحبت می شود. مردم گورونگ ، مگار و تارو در جامعه خود به زبان مادری صحبت می کنند. بیشتر نسل های جوان و جمعیت میانسال می توانند به خوبی به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنند.

اقتصاد بوتوال

بوتوال بیشتر یک شهر تجاری است ، یک شهر پیوندی برای مناطق توریستی نزدیک. تولید ناخالص داخلی این شهر در سال 2018 حدود 1 میلیارد دلار بود که یکی از شهرهای مهم نپال شد. علاوه بر خرید مدرن ، یک شکل سنتی از بازار به نام Haat Bazar شبیه به سبزی فروشی ، هفته ای دو بار در چهارشنبه ها و شنبه ها برگزار می شود. این شهر دارای دومین بازار بزرگ سبزیجات در کشور به نام بوتوال سابجی مندی از نظر محلی است. انواع بازرگانان ، کشاورزان و کارآفرینان کالاها و سبزیجات را بصورت مستقیم در بازارهای شلوغ به صورت عمده به مشتریان خرده فروشی و عمده فروشی می فروشند. جنبه های خدمات اقتصادی عمدتاً در بخش های بانکی ، آموزش ، حمل و نقل و بهداشت محور است. بنابراین ، تعداد فزاینده ای از افراد برای مشاغل خود در این بخش ها شرکت می کنند. همچنین ورود به نپال از هند برای گردشگران و سایر کشورها یک مسیر شلوغی است. بنابراین ، بوتوالشاهد سرمایه گذاری های عظیمی در بخش مهمان نوازی نیز هست. برای تقویت فرصت های گردشگری و MICE ، دولت قصد دارد یک مرکز همایش بین المللی را در رامنگر در بوتوال تأسیس کند. همه این پیشرفت ها به سمت پتانسیل اقتصادی بزرگ برای توسعه منطقه است.

حمل و نقل در بوتوال

بوتوال از نظر تعداد خدمات اتوبوس در نپال بر سایر شهرها مسلط است. تا سال 2003 ، بیشتر ناوگان ها از اتوبوس های بزرگ قدیمی بودند. از آن زمان ، اپراتورها مینی بوس های جدیدتری را به نام محبوب خود اضافه کرده اند. جیپ های قدیمی تر برای انتقال مردم به مناطق مرتفع کوهستان استفاده می شود. Rickshaw برای حمل و نقل شهری با مسافت کوتاه استفاده می شود. و موتور سیکلت وسیله ای مشترک برای حمل و نقل شخصی در سطح شهر است. تقریباً 100 اتوبوس هر روز از پایانه اتوبوس این شهر به کاتماندو عزیمت می کنند. علاوه بر پایتخت کاتماندو ، خدمات اتوبوس نیز اغلب در شهرهای بزرگ پوخارا ، داران ، کاکاربیتا ، جاناکپور ، بیرگونج ، هتودا ، بهارات پور ، تانسن ، سیذارتاناگار ، دنگ ، نپالگونج ، ذنگادی و مهندرانگار وجود دارد.