بوشمیلز | Bushmills

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱,۳۱۹
پیش شماره تلفن: ۲۸(۴۴)+
ساعت:

شرح

بوشمیلز در واقع سکونت‌گاهی در ایرلند شمالی است. شهری عجیب با قلعه‌ای تاریخی در نزدیکی خود که در فاصله اندکی از دریای ایرلند واقع شده و دارای منحصر به فردترین ساختارهای زمین‌شناسی است. این شهر که عمده شهرت خود را مدیون جزیره غول پیکر جاینت و گذرگاه ساحلی عجیب جاینت و نیز قلعه تاریخی و قصر پر رمز و راز Dunluce است، به یکی از گردش پذیرترین مناطق در شمال ایرلند تبدیل شده است. ایلیا گشت در این مقاله به معرفی این شهر عجیب پرداخته است، با ما همراه شوید. 

معرفی شهر بوشمیلز

بوشمیلز که به عنوان روستا توسط آژانس آمار و تحقیقات ایرلند شمالی طبقه‌بندی شده، نام خود را وامدار رودخانه بوش و آسیاب آبی بزرگی که در اوایل قرن 17 میلادی در این منطقه ساخته شد، می‌باشد. این شهر یکی از پنج ایستگاه فرستنده سیستم Consol Navigation در سال‌های پس از جنگ جهانی دوم بوده است. در 28 ژانویه سال 1883 یک ایستگاه قطار راه آهن در این منطقه افتتاح شد ولی نهایت در 1 اکتبر 1949 بسته شد. در حال حاضر و در تابستان تنها یک قطار بخار باریک از این منطقه به گذرگاه جاینت تردد می‌کند. 

گذرگاه جاینت 

این گذرگاه که در سه مایلی بوشمیلز واقع شده، با تعداد ۴۰۰۰۰ ستون سنگی به هم پیوسته از جنس بازالت بر اثر فوران آتشفشان در دوران باستان به وجود آمده است. این منطقه به عنوان چهارمین شگفتی بزرگ بریتانیا شناخته می‌شود. به‌طور عمده ستون‌های آن شکل منشورهای شش ضلعی هستند اما در میان آن‌ها ستون‌های چهار، پنج، هفت و هشت ضلعی نیز به چشم می‌خورد. ارتفاع بعضی از ستون‌ها به 12 متر نیز می‌رسد. با این وجود اشکال مختلفی در این سنگ‌های آذرین طی میلیون‌ها سال هوازدگی و فرسایش به وجود آمده است. 

قصر دانلوس 

این قصر که روح‌های سرگردان بسیاری را در دل خود مخفی کرده، توسط خانواده McQuillan که در قرن 13 میلادی از اسکاتلند به این منطقه آمده بودند، در سال 1500 ساخته شد. در حدود 50 سال بعد خانواده‌ای به نام MacDonnell به زور این قصر را تصاحب نمودند. البته این امر برای آنها چندان خوش یمن نبود، چراکه در طول ۱۰۰ سال بعد مدام توسط انگلیسی‌ها محاصره می شدند. با این وجود خانواده  MacDonnell شکست را از انگلیسی‌ها قبول نکرده و مدام به قصر حمله می‌کردند تا این‌که با بالا رفتن از صخره های کناری و از برج های کناری قصر موفق به دسترسی به قصر شدند.  آنها در همین برج کاپیتان انگلیسی را به دار آویختند و گفته می‌شود که روح او همچنان در این برج سرگردان است. 

یکی دیگر از روح‌های سرگردان قصر روح Maeve Roe، تنها دختر McQuillan است که جسدش بعد از فرار با معشوقه‌اش و در نهایت برخورد قایق آنها با صخره های اطراف قصر هیچ‌گاه پیدا نشد. 

جغرافیا

این سکونت‌گاه در شهرستان آنتریم در استان اولستر در ایرلند شمالی واقع شده است. فاصله آن تا بلفاست 97 کیلومتر، بالی‌کاستل 18 کیلومتر و کالراین 14 کیلومتر است. 

آب و هوا

اقلیم این منطقه نیز مانند سایر مناطق ایرلند اقیانوسی است. اختلاف میانگین دمای سالانه آن نسبتا کم و دارای تابستان‌های گرم و زمستان‌های خنک است.