بورسا | bursa

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱,۸۵۴,۲۸۵
پیش شماره تلفن: ۹۰+
ساعت:

شرح

بورسا|bursa

بورسا یک شهر بزرگ در ترکیه است که در شمال غربی آناتولی در قسمت آسیایی در منطقه مرمره واقع شده است. این چهارمین شهر پرجمعیت ترکیه و یکی از صنعتی ترین مراکز کلانشهر این کشور است. این شهر همچنین مرکز اداری استان بورسا است. همراه با ایلیا گشت به این شهر زیبا سفر کنید.

معرفی شهر بورسا

بورسا اولین پایتخت بزرگ و دوم کلی دولت عثمانی بین سالهای 1335 تا 1363 بود. این شهر دارای رشد شهری منظم است و با دشت حاصلخیز هم مرز است. مقبره های سلاطین اولیه عثمانی در این شهر واقع شده اند و نشانه های اصلی این شهر شامل آثار باستانی متعددی است که در دوره عثمانی ساخته شده است. این شهرهمچنین دارای حمام های حرارتی و چندین موزه از جمله موزه باستان شناسی است.

شخصیت های سایه بازی های Karagöz و Hacivat مبتنی بر شخصیت های تاریخی هستند که در این شهر زندگی می کردند و درگذشتند. این شهر همچنین به غذاهای ترکی مانند کباب اسکندر ، شاه بلوط شیرین ماریون ، هلو بورسا و تولید ترکی دلپذیر معروف است. این شهر دانشگاه اولودا را در خود جای داده است و جمعیت آن می توانند یکی از بالاترین سطح کلی آموزش در ترکیه را کسب کنند.

شهرهای تاریخی ازنیک ، مودانیا و زیتینباخ در استان آن واقع شده اند. بورسا در دامنه های شمال غربی کوه اولوداچ در منطقه مرمره جنوبی مستقر شده است. این مرکز استان بورسا است که هم مرز با دریای مرمره و یالوا با شمال است. این شهر دارای مترو ، تراموا و سیستم اتوبوس برای حمل و نقل عمومی در داخل شهر است ، در حالی که کابین تاکسی نیز موجود است.

فرودگاه ینیشهریر بورسا با مرکز شهر20 مایل فاصله دارد. همچنین شهروندان این شهر به دلیل نزدیکی استانبول به بورسا ، فرودگاه های استانبول مانند فرودگاه بین المللی آتاتورک و فرودگاه بین المللی سبیحا را برای پروازها به کشورهای خارجی ترجیح می دهند. خدمات اتوبوس و کشتی روزانه متعددی بین دو شهر وجود دارد. تنها ایستگاه راه آهن ایستگاه Harmanc Hk است که در سال 1930 افتتاح شد.

آب و هوا

بورسا دارای آب و هوا مدیترانه ای است. این شهر دارای تابستان های گرم و خشک است که از ژوئن تا سپتامبر ادامه دارد. زمستانها سرد و مرطوب است و همچنین دارای بیشترین میزان بارندگی است. برف می تواند بر روی زمین باشد که به مدت یک یا دو هفته ادامه یابد.

هتل‌ها