بورگاس | burgas

مشخصات شاخص

کشور: بلغارستان
جمعیت: ۲۰۲,۶۹۴
پیش شماره تلفن: ۳۵۹+
ساعت:

شرح

بورگاس دومین شهر بزرگ در ساحل دریای سیاه بلغارستان و چهارمین کشور بزرگ در بلغارستان پس از صوفیه ، پلودیف و وارنا است. این شهر مرکز استان بورگاس و یک مرکز مهم صنعتی ، حمل و نقل ، فرهنگی و توریستی است. این شهر توسط دریاچه های بورگاس احاطه شده و در غربی ترین نقطه دریای سیاه ، در خلیج بزرگ بورگاس واقع شده است. LUKOIL Neftochim Burgas بزرگترین پالایشگاه نفت در جنوب شرقی اروپا و بزرگترین شرکت صنعتی است. بندر بورگاس بزرگترین بندر در بلغارستان است و فرودگاه بورگاس دومین شهر مهم این کشور است. بورگاس مرکز صنعت ماهیگیری و ماهیگیری بلغارستان است. تالابهای این شهر به دلیل اهمیت آن در تنوع زیستی و به عنوان یک منبع منابع برای محصولات مورد استفاده مردم بسیار شناخته شده اند.

دریاچه بورگاس بزرگترین دریاچه بلغارستان است و در وسط شهر قرار دارد. برای مهاجرت پرندگان بسیار مهم است. بیش از 250 گونه از پرندگان در منطقه دریاچه ساکن هستند ، 61 مورد از آنها در بلغارستان و 9 مورد در سطح جهان در معرض خطر هستند و پرندگان پرنده ای از سراسر جهان را به خود جذب می کنند. دریاچه ها همچنین محل نگهداری ماهیان مهم و بی مهرگان هستند. در این سایت چندین گونه از حیوانات دارای فهرست قرمز IUCN ثبت شده است – 5 بی مهرگان ، 4 ماهی ، 4 دوزیست ، 3 خزندگان ، 5 پرنده و 3 پستاندار. این مکان در دومین مسیر مهاجرت پرندگان بزرگ اروپا ، از طریق پونتیکا واقع شده است ، این مکان یک مرکز مهم توقف و ایستگاه برای تعداد زیادی از پرندگان آب ، رپتورها و عابران است. سالانه در طول مهاجرت و زمستان گذرانی بیش از 20،000  آب آبراه در آنجا اجتماع می کنند. دریاچه Atanasovo یکی از دو دریاچه آب نمکی در منطقه دریای سیاه است و حاوی نمونه های کمیاب و نماینده زیستگاه های تالاب است. این مکان برای بسیاری از گونه های مختلف گیاهان و حیوانات دارای فهرست قرمز است.

موقیت جغرافیایی بورگاس

بورگاس در غربی ترین نقطه خلیج با همین نام و در قسمت شرقی دشت بورگاس ، در شرق دشت Thracian فوقانی واقع شده است. این شهر حدود 389 کیلومتر از صوفیه ، 272 کیلومتر از پلوودیو، و 335 کیلومتر از استانبول واقع شده است. در غرب ، جنوب و شمال ، این شهر توسط دریاچه های بورگاس احاطه شده است. جزیره سنت آناستازیا بخشی از شهر است.

آب و هوای بورگاس

بورگاس آب و هوای نیمه گرمسیری مرطوب دارد. تابستان در این شهر از اواسط ماه مه تا اواخر ماه سپتامبر حدود پنج ماه طول می کشد. متوسط ​​دما در طول فصل 24 درجه سانتی گراد است. دمای هوا در تابستان در طلوع آفتاب در حدود 23 تا 24 درجه سانتیگراد باقی می ماند و تا سحرگاه تا 29-30 درجه سانتیگراد بالا می رود ، به طور میانگین 26 درجه سانتیگراد است . زمستانها در مقایسه با قسمتهای داخلی کشور خفیف تر هستند و میانگین دمای آن بین 4 تا 5 درجه سانتیگراد و کمتر از 0 درجه سانتیگراد در طول شب است. بارش برف در دسامبر ، ژانویه ، فوریه و به ندرت در ماه مارس امکان پذیر است. با این حال ، می تواند به سرعت ذوب شود. بالاترین دما در آگوست 2003 ، در دمای 8/42 درجه سانتیگراد و کمترین دما در دمای 17.8 درجه سانتیگراد در ژانویه سال 1952 ثبت شد.