بولچیزه | Bulqiza

مشخصات شاخص

کشور: آلبانی
جمعیت: ۳۱,۲۱۰
پیش شماره تلفن: ۲۱۹+
ساعت:

شرح

بولچیزه شهر و یک شهرداری در شهرستان دیبر ، در شرق آلبانی است. در جریان اصلاحات دولت محلی در سال 2015 با ادغام شهرداری سابق بولچیزه با شهرداریهای مجاور شکل گرفت. و مساحتی حدود 678.73 کیلومتر مربع دارد. این شهر در شمال شرقی شرق آلبانی قرار دارد و با مقدونیه مرز مشترک دارد. شهرداری های ماتی و تیرانا در غرب واقع شده اند در حالی که در جنوب آن شهرداری لیبرازد قرار دارد. مردم این منطقه همیشه نمونه خوبی از مقاومت ، در برابر دشمن ، عثمانی ، صربستانی ، ایتالیایی و غیره بوده اند ، زیرا دره بولچیزه در یک جاده متقاطع واقع شده است و ورودی اصلی برای رفتن به سمت داخلی است آلبانی بسیار معروف است. مردم این شهر در جنگ جهانی دوم علیه مهاجمان ایتالیایی و آلمانی شرکت کردند که در آن 68 قهرمان جان خود را فدا کردند. آزادی این کشور را در بیانیه فقر بسیار عمیقی یافت. حزب کمونیست در هر دیکتاتوری وحشی طولانی ، هر یک از عزت ها را بدست گرفت و وعده های آزادی و سعادت بزرگ را مبادله کرد. مردم بولچیزه ، از آرزوی او برای آزادی ، دموکراسی و سعادت ، که آن را در هر دوره ای مشخص کرده بود ، بسیار دور بود. در سال 1990 ، قدم به قدم ، این شهر ایجاد بازار و اقتصاد خصوصی ، اشکال دموکراتیک زندگی را تشویق کرد و دوباره شروع به آرزوی پیوستن به تمدن اروپا کرد.

موقعیت جغرافیایی بولچیزه

بیشتر این منطقه توسط کوه هایی احاطه شده است که از 420 متر تا 2101 متر ارتفاع دارند. شهر بولچیزه و بسیاری از روستاهای اطراف در دره بولچیزه استراحت می کنند که طول آن 25 کیلومتر و عرض 1 کیلومتر است. دره بندر گذرگاه بوعلی در ارتفاع 842 متر است. جاده ملی از طریق منطقه متصل به بورل ، بولچیزه ، پیشکوپی و مقدونیه طی می شود. چشمه شن که از رودخانه سیاه درینی تغذیه می کند نیز از میان دره بریده می شود.

آب و هوای بولچیزه

آب و هوا در اطراف بولچیزه قاره ای است ، در زمستان سرد و در تابستان خشک است. درجات متوسط ​​تا 10 درجه سانتیگراد و حداکثر تا تابستان 35 درجه سانتیگراد است. در طول زمستان کمترین درجه سانتی گراد 18 درجه سانتی گراد است. میزان بارش در آن 980 میلی متر است.