بوینس آیرس | Buenos Aires

مشخصات شاخص

کشور: آرژانتین
جمعیت: ۲٬۸۹۱٬۰۸۲ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۱۱
ساعت:

شرح

بوینس آیرس پایتخت و بزرگترین بندر کشور آرژانتین است. این شهر که امروزه به شدت تحت تاثیر اروپا قرار گرفته  یکی از ثروتمندترین شهرهای آمریکای لاتین محسوب می شود.

بوینس آیرس تنها شهر بین‌المللی در منطقه‌ی پالرمو است و با توجه به وجود کافه های زیبا بوینس آیرس به پاریس آمریکای جنوبی شهرت دارد. کیفیت زندگی در اینجا بسیار بالا است و مسافران و گردشگران این شهر می توانند با گردش از کافه‌ای به کافه‌ی دیگر، پارکی به پارک دیگر و رستورانی به رستوران اوقات خوشی را در این شهر سپری کنند. این شهر پس از ریو دو ژانیرو دومین شهر بزرگ در آمریکای جنوبی است و با توجه به روحیه مهربان مردم این شهر همواره بهترین مکان برای عاشقان موسیقی، غذا و انواع تفریحات بوده است.

جاذبه های دیدنی

باغ‌های ژاپنی

این باغ ها در شهر شلوغی مثل بوینس آیرس فرصتی برای تمدد اعصاب و بدور از هیاهو فراهم می کنند.

موزه هنر‌های ملی

این موزه مجموعه بی نظیری از آثار هنرمندان سرشناس از قبل رنسانس گرفته تا دوره معاصر در خود جای داده است.

قصر باروک

این قصر با معماری زیبایش یکی از آثار برجسته است که در مقابل آن چشم اندازی وسیعی از شهر دیده می شود.

کاخ سرخ

این کاخ نیز یکی دیگر از ساختمان های معروف این شهر است علاوه بر این در طول تاریخ این کاخ شاهد رویدادهای زیادی بوده است.

ساختمان سیرکوله میلیتار 

این ساختمان با معماری سبک فرانسوی درگذشته متعلق به خانواده ثروتمند پاد بوده و یکی از زیباترین ساختمان های بوینس آیرس محسوب می شود.

موزه تاریخ ملی

این موزه در گذشته محل زندگی خانواده‌ی لزاما (Lezama) بوده و امروزه نشان‌دهنده‌ی تاریخ کشور آرژانتین از سال ۱۵۰۰ تا ۱۹۰۰ میلادی است. اکثر آثار این موزه متعلق به جنگ استقلال آرژانتین از اسپانیا بین سال‌های ۱۸۱۰ تا ۱۸۱۸ و همچنین انقلاب آرژانتین در سال ۱۸۱۰ اختصاص دارد.

قبرستان رکلتا

این قبرستان یکی از جاذبه‌های بوینس آیرس و خانه‌ی ابدی بسیاری از شهروندان مشهور این شهر از جمله  افرادی مثل اوا پرون (Eva Perón) و خانواده‌ی پاز (Paz family) در این گورستان دفن شده‌اند. 

هتل‌ها

دیدنی‌ها