بروژ | Bruges

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۱۶٬۷۴۱ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۵۰
ساعت:

شرح

بروژ مرکز استان فلاندری غربی بلژیک و بزرگ‌ترین شهر این استان است. این شهر در شمال غربی بلژیک قرار گرفته ‌است.

وجه تسمیه

نام بروژ از واژهٔ Bryggja آمده که معنای اصلی آن بارانداز و بندر حدس زده می‌شود.

جاذبه ها

بروژ یکی از شهر‌های قرون وسطایی محبوب در اروپاست. خصوصا پس از  اکران فیلم “در بروژ” با نشان دادن معماری زیبای شهر، این محبوبیت افزایش یافت. این‌جا شهری جذاب، گران و توریستی است که باید گروهی به آنجا سفر کرد (تنهایی خسته‌کننده است). جمله‌ی معروفی گه می‌گوید:

اگر به بلژیک سفر کنید و از بروژ دیدن نکنید، حتما دیوانه‌اید!

تور قایق سواری

با این تور در آب‌های شریان اصلی بروژ گردش کنید. در این تور نیم‌ساعته می‌توانید از باغ‌های پنهان، پل‌های زیبا و ساختمان‌های سبک قرون وسطایی دیدن کنید.

بالن سواری

اگر تور قایق‌سواری باب میل و سلیقه‌ی شما نیست، می‌توانید سفری رویایی با بالن بر فراز شهر داشته باشید. پرواز بالن‌ها هنگام غروب آفتاب و ۲ ساعت قبل از طلوع آفتاب هستند که گزینه‌های خوبی برای بالن سواری خواهد بود.

بازدید از موزه‌ها

بروژ موزه‌های زیادی دارد. موزه‌ی هنر‌های زیبای بروژ یکی از پر‌طرفدار‌ترین موزه‌ها در بلژیک است که کار‌های هنرمند معروف یان وان آیک (Jan van Eyck) را به نمایش می‌گذارد. همچنین این موزه مجموعه‌ای از نقاشی‌های اولیه‌ی هلندی را دارد. در کل تمام موزه‌های شهر تقریبا کوچک هستند، به همین دلیل می‌توانید یک روزه از همه دیدن کنید. با وجود کوچک بودن این موزه‌ها، به خوبی نمایان‌گر بعد تاریخی و قرون‌وسطایی شهر هستند.

موزه شکلات

وجود ۴۹ مغازه‌ی شکلات فروشی، موزه‌ی شکلات، مرکز انواع شکلات و نمایشگاه شکلات این شهر را به بهشتی برای دوستداران شکلات تبدیل کرده است. شما در این شهر شکلات‌هایی با کیفیت بالا پیدا خواهید کرد.

میدان گروت مارکت (Grote Markt)

اینجا میدان اصلی شهر است و رستوران‌های مختلفی در آن وجود دارند. از این میدان می‌توانید به خوبی برج ناقوس کلیسا را ببینید. در رستوران‌های این قسمت غذا نخورید، زیرا به خاطر توریستی بودن منطقه بسیار گران هستند. اما در کریسمس این میدان تبدیل به یک بازار خوب و ایده‌آل و محل مناسبی برای اسکیت می شود.

برج ساعت

از برج ساعت بالا رفته و از مناظر زیبای شهر لذت ببرید. بی‌شک این برج ساعت ۸۳ متری یکی از جاذبه‌های برجسته‌ی بلژیک است. از بالای برج، پیچیدگی و بهم پیوستگی شهر به خوبی پیداست.

سالن شهر برگ (Burg)

سالن شهر در سال ۱۳۷۶ میلادی با سبک معماری گوتیک ساخته شده‌ است. همچنین کلیسای خون مقدس (Holly Blood) در گوشه‌ی این میدان وجود دارد. دلیل این نام‌گذاری، این باور است که در این کلیسا شیشه‌ای از خون عیسی مسیح وجود دارد. این کلیسا از ۲ بخش تشکیل شده است. کلیسای پایین با سبک معماری رومی ساخته شده، در‌ حالی که کلیسای بالایی با رنگ‌های زیبا و زنده طراحی شده است.

پرده‌های نقش‌نما

این پرده‌ها در بسیاری از موزه‌های جهان آویزان هستند و در شهر بروژ نیز در بسیاری از مغازه‌ها به فروش می‌رسند. این پرده‌های نقش‌نما در اینجا جزو اجناس مهم تلقی می‌شوند و بهترین سوغات هستند.

قلاب‌بافی بلژیکی

قلاب‌بافی یکی از مهم‌ترین هنر‌های بلژیکی است. با اینکه قلاب‌بافی سوزنی در بروکسل بسیار محبوب است، اما انواع قلاب‌بافی قرقره‌ای در اینجا یافت می‌شود. مغازه‌های قلاب‌بافی بسیاری در سراسر شهر وجود دارند. همچنین کارگاه‌های آموزشی و صنعتگران خیابانی نیز موارد مناسبی برای یادگیری این هنر هستند.

تئاتر انگلیسی

این تئاتر در سراسر سال باز است و همواره نمایش‌هایی زیبا و با کیفیت روی صحنه می‌رود. هزینه‌ی این نمایش‌ها زیاد نیست و همچنین سالن نمایش در مرکز شهر قرار دارد که به آسانی قابل دسترسی است.

هتل‌ها

دیدنی‌ها