بریتیش کلمبیا | British Columbia

مشخصات شاخص

جمعیت: ۴,۶۴۸,۰۵۵ نفر
پیش شماره تلفن: ۲۳۶
ساعت:

شرح

بریتیش کلمبیا | British Columbia

بریتیش کلمبیا (British Columbia) یکی از استانها کانادا است که غربی ترین قیمت این کشور قرار دارد. مرکز این استان شهر ویکتوریا است که در جزیره ونکوور قرار دارد. این استان یکی از استانهای بزرگ کاناداست و به تنهایی مساحتی معادل مساحت سه کشور فرانسه، آلمان و هلند را دارد. مشهمورترین و پرجمعیت ترین شهر این استان ونکوور است.

سطح زندگی

سطح زندگی در این استان بخصوص در ونکوور از استاندارد بالایی برخوردار است . این شهر که میزبان ایرانیان زیادی شده است یکی از شهرهای معروف از نظر کار و زندگی است. شهرهای ویکتوریا و کلونا نیز در شرایط مشابهی قرار دارند.

نرخ مالیات بر درآمد در این استان دومین نرخ پایین در کانادا است. وجود پارک های محافظت شده بسیار، دو رشته کوه و اقیانوس آرام به فضای تفریحی استان روحیه خاصی داده است. میانگین عمر در این استان 80 سال می باشد.

اقتصاد

گردشگری از اصلی ترین منابع اقتصاد و درآمدزایی این استان است. وجود جاذبه های طبیعی و اکوتوریست متعدد این استان را همواره در صدر مقاصد گردشگری دنیا قرار داده است.

علاوه بر این ، صنایع شیلات، کشاورزی و دامداری در این استان موفق بوده است و بزرگترین واحدهای کانادا را در خود جای داده است. از نظر تولید برق آبی، این استان مقام سوم و از نظر تولید گاز نیز مقام دوم را در کانادا دارا است.

تولیدات فرهنگی – هنری این استان نیز شایان توجه است و ونکوور بعد از نیویورک و لس آنجلس سومین مرکز فیلم سازی آمریکای شمالی است.