برگنتس | Bregenz

مشخصات شاخص

کشور: اتریش
جمعیت: ۲۹,۸۰۶
پیش شماره تلفن: +۴۳۵۵۷۴
ساعت:

شرح

شهر برگنتس پایتخت غربی ترین ایالت اتریش است. این شهر در سواحل شرقی دریاچه کنستانس (Constance)، سومین دریاچه بزرگ آب شیرین در اروپای مرکزی، بین سوئیس در غرب و آلمان در شمال غربی قرار دارد. تا انتها این مقاله ی ایلیا گشت را همراهی کنید و درباره ی این شهر بیشتر بخوانید.

معرفی شهر برگنتس

این شهر در واقع یک فلات در حال سقوط به دریاچه ای در پای کوه Pfänder است و محل اتصال جاده های شریانی از دره راین به کوهپایه های آلپ آلمان است. همچنین دارای خدمات کشتی کروز در دریاچه کنستانس است. یکی از علل شهرت این شهر اروپایی برگزاری فستیوال موسیقی سالانه تابستان به نام Bregenzer Festspiele و همچنین جشنواره رقصی معروف به Bregenzer Spring است.

بناهای تاریخی شهر

قسمت بالایی شهر از قرن های سیزدهم و شانزدهم باقی مانده است که شامل دیوارهای شهر، تالار شهر قدیمی (1662)، برج مارتین، کلیسای گوتیک سنت گال، کلیسای هرز-جسو و… است.
قسمت پایین شهر شامل تالار شهرک (ساخته شده در سال 1686)، لاندهاوس، بنایی که اکنون یک خانه تئاتر است، کلیسای پروتستان صلیب مقدس، کلیسای سنت کلومبان، خانه هنر و غیره.

گردشگری

همان طور که در ابتدا اشاره کردیم، جشنواره موسیقی تابستانی سالانه Bregenzer Festspiele یک جشنواره مشهور جهانی است که در ماه های ژوئن و آگوست هر سال و در نزدیکی دریاچه کنستانس برگزار می شود. این جشنواره هر ساله بیش از 150،000 نفر را با بودجه ای در حدود 20 میلیون یورو جذب می کند. این برنامه هر دو سال یکبار تغییر می کند.

علاوه بر این جشنواره، از سال 2014، جشنواره جاز Bregenz هر ساله در ماه ژوئن برگزار می شود. این جانشین فستیوال نیواورلئان است که از سال 1999 تا 2013 چندین روز در اوایل تابستان در شهر برگزار می شد.