بردا | Breda

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۸۳,۴۵۶
پیش شماره تلفن: ۷۶(۳۱)+
ساعت:

شرح

بردا | Breda

بردا یکی از تاریخی‌ترین و قدیمی‌ترین شهرهای کشور زیبای هلند است که در جنوب این کشور و در استان برابانت شمالی آن واقع شده است. این شهر که جز ده شهر بزرگ هلند به شمار می‌رود با داشتن طبیعتی سرسبز و خیره کننده، اماکن تاریخی و توریستی فوق‌العاده، کلیساها و موزه‌های قرون وسطی‌ای زیبا، کوچه‌های سنگفرش شده، خانه‌های قدیمی و آب و هوای عالی یکی از بهترین مقاصد توریستی در هلند محسوب می‌شود. ایلیا گشت در این مقاله به معرفی این شهر زیبای هلندی پرداخته است، با ما همراه شوید.

معرفی شهر بردا 

بردا در واقع نامی است که از ادغام دو کلمه brede به معنای پهن و آ Aa که نام رودخانه‌ای جاری در شهر است گرفته شده است. این شهر درست در منطقه تلاقی رودخانه مارک به رودخانه آ و در بخش عریض این رودخانه قرار گرفته و از همین‌رو به این نام معروف شده است. این شهر به عنوان یک شهر فئودالیسم به طور مستقیم از امپراطور روم منشور شهرداری خود را به دست آورد. همچنین به عنوان شهری مستحکم که دارای برج و بارو بود از اهمیت نظامی و سیاسی بالایی برخوردار گشته بود.

قلعه و دیوارهای قرون وسطایی این شهر هنوز هم باقی مانده‌اند. مرکز شهر همچنان دارای ساختمان‌های قدیمی و دیدنی است که شامل بخش‌هایی از خندق‌های قدیمی شهر نیز می‌شود. در ساختمان‌های گوناگون بردا به‌ویژه در بگیناژها (صحن‌های مسکونی راهبه‌وارها) و تئاتر قدیمی شهر سبک معماری دوره نوزایی و باروک هنوز هم به چشم می‌خورد. با تور هلند می توانید از جاذبه های دیدنی این شهر دیدن کنید .

اقتصاد 

بردا مرکز صنایع غذایی و آشامیدنی منطقه برابانت است. عمده فعالیت‌های اقتصادی شهر صنعتی هستند. شرکت‌های هرو Hero (صنعت لیموناد)، وان مل Van Melle و دی فام De Faam (صنعت شیرین بیان) و کواتا Kwatta (صنعت شکلات) در سرتاسر اروپای غربی شهرت دارند. این شهر همچنین دارای یک کارخانه معروف قند و شکر است. 

جغرافیا 

این شهر که در منطقه برابانت هلند واقع شده پس از شهرهای آیندهوون و تیلبورخ سومین شهر بزرگ این منطقه است. رودخانه آ درست از میان شهر عبور می‌کند.