براشوو | Brasov

مشخصات شاخص

جمعیت: ۲۵۳,۲۰۰
پیش شماره تلفن: ۲۶۸(۴۰)+
ساعت:

شرح

براشوو | Brasov

براشوو شهری که در مرکز کشور افسانه‌ای رومانی واقع شده و یکی از مهمترین شهرها در منطقه بسیار زیبا، مرموز و ترسناک ترانسیلوانیا می‌باشد. شاید خیلی‌ها برای دیدن قلعه برن یا همان قلعه معروف دراکولا به این شهر سفر کنند چرا که مبدا حرکت به سمت قلعه دراکولا، این شهر است. اما جذابیت‌های طبیعی و تاریخی براشوو نیز آنقدری زیاد هست که گردشگران را چند روزی اسیر زیبایی‌های خود کند. جنگل‌های سرسبز و کوه‌های مرتفع، خیابان‌های قرون وسطایی سنگفرش شده، مسیرهای پیاده‌روی فوق‌العاده، همگی دست به دست هم داده‌اند، که این شهر را به یکی از ایده‌آل‌ترین مقاصد گردشگری تبدیل نمایند. همراه ایلیا گشت سفری به این شهر افسانه‌ای پر رمز و راز داشته باشید.

معرفی شهر براشوو

قدیمی‌ترین شواهد حضور انسان در شهر براشوو به دوران نوسنگی یعنی 9500 سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد. در بین سال‌های بین 1141 تا 1300 این منطقه که تحت حاکمیت مجارستان بود، به شدت مورد توجه پادشاهان مجارستانی قرار می‌گیرد تا جایی‌که آنان از مهاجران رینلندی، فنلاندی، بایرنی، والونیایی و حتی فرانسوی برای توسعه شهری، ساخت معادن و پرورش زمین‌های ترانسیلوانیا کمک می‌گیرند. در سال 1211 پادشاه اندرو دوم مجارستان از شوالیه‌های تتونیک برای دفاع از مرز پادشاهی مجارستان در این منطقه کمک گرفت. آثار حضور آنان با قلعه معروف دراکولا در این منطقه تایید شده است. با این وجود هرچند که در دوره‌های نوین مردم شروع به اسکان در این منطقه نموده‌اند، اما این مهاجران آلمانی بودند که در نیمه اول هزاره گذشته، شهر را به وضعیت سکون فعلی درآوردند. 

اقتصاد

این شهر در دوره جنگ جهانی دوم یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌جات تولید هواپیما بود که نخستین جنگنده‌های رومانیایی را می‌ساخت. پس از جنگ جهانی با کمک شوروی سابق به ساخت و تعمیر کامیون و سپس به ساخت تراکتورهای کشاوری پرداخت. اولین تراکتور چرخشی IAR 22 رومانی در این منطقه ساخته شد. امروزه در سطح جهانی این کارخانه را با نام Universal Tractor Brașov می‌شناسند. اقتصاد این شهر امروزه شدیدا وابسته به صنایع سنگینی مانند تولید و انتقال قطعات هیدرولیکی، قطعات خودرو، بلبرینگ، مصالح ساختمانی، ابزار دستی، مبلمان، پارچه و کفش است. یک کارخانه بزرگ آبجو سازی نیز در نزدیکی شهر وجود دارد. صنعت توریسم نیز کمک شایانی به اقتصاد براشوو کرده است. 

جغرافیا

این شهر در بخش مرکزی رومانی، در فاصله حدود 166 کیلومتری شمال بخارست و 380 کیلومتری دریای سیاه واقع شده است. از طرفی شهر توسط کوه‌های کارپاتیانز جنوبی محاصره شده است. براشوو بخش مهمی از منطقه تارخی ترانسیلوانیا می‌باشد. 

دیدنی‌ها