براگا | Braga

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۹۲,۴۹۴ نفر
پیش شماره تلفن: ۲۵۳
ساعت:

شرح

براگا سومین شهر بزرگ پرتغال است. کوچه های این شهر شیک، میادین‌ آن باستانی و کلیساهایش باشکوه هستند. مردم هر روز با صدای ناقوس‌ کلیساها، با جهانی معنوی و کهن ارتباط برقرار می کنند. همراه با ایلیا گشت به این شهر زیبا سفر کنید.

بنای این شهر دو هزار سال پیش توسط آگوستوس، امپراطور روم، ریخته شده است و امروز همچون گوهری در بین شهرهای تاریخی پرتغال می درخشد. انعکاس تاریخچه‌ی غنی فرهنگی و مذهبی براگا را می‌توانید در معماری‌ باشکوه و نیکنامی زاهدانه‌ی آن ببینید. بر همین اساس موزه‌ها یکی از مهم ترین سرمایه‌های براگا هستند.

جاذبه ها

موزه‌ی بیسکاینهوس

یکی از پرطرفدارترین موزه های این شهر «موزه‌ی بیسکاینهوس» (Biscaínhos Museum)، است که در خانه‌ی یکی از اشراف‌زادگان اصیل آن شکل گرفته است. این خانه برای چندین نسل بوده که در قرن‌های هفدهم و هجدهم در اوج خود قرار داشت و بیشتر تزئینات و مصنوعات داخل آن به همان دوران باز می‌گردد.

در کنار مبلمان، منسوجات و ظروف سفالی (که حتی یک سالن هم به کاشی‌های آبی آزولجوی معروف پرتغال اختصاص داده شده)، زمین‌های بزرگ آن از همه بیشتر دلربا هستند.فضای سبز و چمن‌کاریهای پلکانی و بسترهای گل آن یکی از بهترین نمونه‌های بازمانده از باغ‌های عصر باروک به شمار می‌آیند و حتی اگر فرصت بازدید از خود موزه را نداشتید، در باغ چشم‌نواز آن گردش کنید.

سانتا باربارا گاردن

«سانتا باربارا گاردن» (Santa Barbara Garden) ، یکی از جاذبه های طبیعی این شهر است که در امتداد لبه‌ی شرقی کاخ تحسین برانگیزِ اسقف اعظم سابق،  قرار دارد تا استراحتگاهی برای تماشای پرندگان و انسان‌ها باشد.

طراحی و معماری اطراف مجسمه‌ای به همین نام، شکل مدرنی از باغ‌ها از زمان ۱۶۰۰ میلادی را نشان می‌دهد. در بهار بستر رنگارنگ گل‌‌ها به زیباترین حالت خود در می‌آیند؛ اما در هر وقت سال که به آن‌ جا بروید، از منظره لذت خواهید برد. اگرچه سانتا باربارا گاردن نسبتاً کوچک بوده و دیدن آن ده الی پانزده دقیقه طول می‌کشد، اما مکانی فوق‌العاده برای استراحت و گردش در زیر طاق‌های قرون وسطایی آن به خصوص در یک روز آفتابی است.

کلیسای جامع براگا

کلیسای جامع براگا» (Braga Cathedral) که احتمالاً قدیمی‌ترین کلیسای پرتغال است در این شهر قرار دارد. این بنا مناطق مرکزی شهر را از آن خود کرده و وقتی در شهر گردش می‌کنید، بارها خود را در حال عبور از سر درهای مختلف آن می‌یابید. بخش‌هایی از آن به قرن یازدهم برمی‌گردد البته دقیقاً به همان شکل سابق نیست و در طول سال‌ها بارها آن را بازسازی کرده‌اند.

سبک‌های معماری باروک، گوتیک، رومانسک و چندین سبک دیگر در آن دیده می‌شود. جفت ارگ‌های چوبی طلاکوب آن شما را خیره خواهد کرد. هر دو در سال‌های ۱۷۳۰ حکاکی شدند و با تزئینات پر زرق و برق خود برجسته‌ترین قسمت کلیسا را تشکیل می‌دهند. موزه‌ی کوچک کلیسا هم پُر از هنرهای مذهبی است و ایوان‌ها و نیایشگاه‌های مجاورش را دیدنی‌اند.

دیدنی‌ها