برنهلم (Bornholm)

مشخصات شاخص

کشور: دانمارک
جمعیت: ۳۹,۵۷۲
پیش شماره تلفن: ۴۵+
ساعت:

شرح

برنهلم جزیره دانمارکی در دریای بالتیک ، در شرق دانمارک ، جنوب سوئد ، شمال شرقی آلمان و شمال غربی قسمت لهستان است. از جمله فعالیتهای اصلی صنعتی این شهر عبارتند از: لبنیات و صنایع دستی مانند تولید شیشه و سفال با استفاده از گل رس محلی. گردشگری نیز در ماه های تابستان دارای اهمیت است. در این جزیره تعداد زیادی کلیساهای گرد دانمارک واقع شده است. این جزیره به دلیل آب و هوا و کلیپپن به دلیل زمین شناسی خود به جزیره آفتاب معروف است. گرمای تابستان در سازندهای سنگ ذخیره می شود و هوا تا اکتبر کاملاً گرم است. در نتیجه آب و هوا ، گونه های محلی از انجیر معمولی ، معروف به الماس برنهلم ، می توانند به صورت محلی در این جزیره رشد کنند.

توپوگرافی برنهلم

توپوگرافی این جزیره شامل سازندهای سنگی نمایشی در شمال است که به سمت جنگل های کاج و برگریز شیب دار است ، زمین های کشاورزی در وسط و سواحل شنی در جنوب است. از نظر استراتژیک در دریای بالتیک واقع شده است ، برنهلم قرن ها جنگیده است. معمولاً توسط دانمارک ، بلکه سوئد و لیبک ، آلمان نیز حکومت می کردند. ویرانه Hammershus ، در نوک شمال غربی جزیره ، بزرگترین قلعه قرون وسطایی در شمال اروپا است که گواهی بر اهمیت موقعیت آن است.

این جزیره و اورتولمن همان چیزی است که در دانمارک Skåneland در شرق Øresund باقی مانده است ، که در سال 1658 به سوئد تسلیم شد اما با برنهلم پس از یک شورش محلی بعد از آن در سال 1660 دوباره به دست آورد. بسیاری از ساکنان با گویش بورنولمزسک صحبت می کنند ، که رسماً گویش دانمارکی است.

شهرداری منطقه برنهلم 

شهرداری منطقه ای برنهلم مرجع محلی است که کل جزیره را پوشش می دهد. این نتیجه از ادغام پنج شهرداری سابق  در جزیره و سابق Bornholm County است. شهرداری منطقه ای برنهلم نیز در چهار سال اول خود از اول ژانویه 2003 تا 31 دسامبر 2006 به طور خاص در منطقه بود. از اول ژانویه 2007 همه ایالت ها لغو شدند و این شهر بخشی از پایتخت دانمارک شد که مسئولیت اصلی آن سلامت است. سرویس. شهرداری هنوز نام خود را به عنوان شهرداری منطقه ای برنهلم حفظ کرده است.

این جزیره تا مارس 1970 دارای 21 شهرداری بود که از این تعداد 6 شهر بازار و 15 کلیسا بودند. علاوه بر نظارت بر شهرداریهای محل ، که مسئولیت شهرستانها در همه دانمارک بود ، شهرداریهای بازار برنهلم تحت نظارت برنهلم و همچنین وزارت امور داخله تحت نظارت سایر کشورها در دانمارک قرار داشتند.

آب و هوای برنهلم

برنهلم دارای آب و هوای اقیانوسی نسبتاً مشابه جنوب سوئد و سرزمین اصلی دانمارک است که اوج تابستانی و کمترین میزان زمستان با موقعیت دریایی و منزوی آن به شدت تعدیل می شود. گرچه هوا بسیار نادر است اما در تابستان آب و هوا آفتابی است و بارندگی عموما برای آب و هوا از این نوع کم است. زمستان 2010 – 2011 به طرز خارق العاده ای با عمق برف حداقل 146 سانتی متر ، 2 اینچ کوتاه 5 فوت بالاترین در شمال اروپا بود. کمک نظامی لازم بود. DMI وزن برف را 100 میلیون تن تخمین زده است. سال 2013 یک سال سرد بود و فقط در ژوئن ، جولای و آگوست گرم بود.