بولگاتانگا | bolgatanga

مشخصات شاخص

کشور: غنا | Ghana
جمعیت: ۶۶,۶۸۵
پیش شماره تلفن: +۳۹
ساعت:

شرح

بولگاتانگا ، که به صورت عرفانی به عنوان بولگا شناخته می شود ، یک شهر و پایتخت منطقه شهری بولگاتانگا و منطقه شرقی غنا است. بولگاتانگا بیش از سال 2012 اسکان داشته است.  همراه با ایلیا گشت به این شهر زیبا سفر کنید.

جغرافیا

بولگاتانگا 161 تا شمال تاماله فاصله دارد. بولگاتانگا در دره رودخانه ولت سرخ قرار دارد ، با رودخانه سفید ولتا و صخره های گمگاگا Escarpment به سمت جنوب شهر که مرز جنوبی منطقه خاورمیانه را تشکیل می دهد.از لحاظ تاریخی بولگاتانگا در پایانه جنوبی مسیر تجاری باستانی ماوراء صحران واقع شده است. مسیر شرقی با مسیر ساحل ، در نزدیکی بولگاتانگا همگرا شده است.

در طول مسیر ، صنایع دستی  به خصوص سبدهای نی ، کلاه و پنکه ، و همچنین کالاهای چرمی ، جواهرات فلزی و لباسهای بومی ، برای آجیل کولا و نمک رد و بدل می شد. منطقه خاورمیانه ، که در آن بولگاتانگا قرار دارد ، بخشی از چیزی است که قبلاً به عنوان منطقه بالا شناخته می شد. بین سالهای 1902 و 1960 قلمرو شمالی یک پروتستان بریتانیا بود. در اول ماه ژوئیه 1960 به منطقه شمالی و فوقانی از هم جدا شد. در سال 1983 منطقه فوقانی به منطقه خاورمیانه و فوقانی غربی منتقل شد.

اقتصاد بولگاتانگا

بولگاتانگا با داشتن بازار مرکزی بزرگ به عنوان مرکز صنایع دستی منطقه خاور بالا شناخته می شود. جدا از کالاهایی که در جای دیگر در منطقه خاورمیانه یافت می شود ، به اصطلاح “کلاه های بولگا” در بولگاتانگا ساخته و فروخته می شوند. این شهر و حومه اطراف آن همچنین بزرگترین تولید کنندگان محصولات چرمی ، سبدهای نی و دودی را تشکیل می دهد. این هنرمندان آثار خود را در بازار به فروش می رسانند.

همچنین یک موزه در این شهر وجود دارد که اشیاء با اهمیت تاریخی منطقه خاور بالا را در خود جای داده است. کشاورزی شغل اصلی مردم بولگا است. آنها در فصل بارندگی در مزرعه های معدنی از ارزن ، ذرت ، گینه ذرت ، برنج ، لوبیا ، مغز بادام زمینی و سیب زمینی شیرین فعالیت می کنند و آبیاری پیاز ، گوجه فرنگی و فلفل را در طول فصل آبیاری انجام می دهند. تقریباً هر کشاورز حداقل یک پرنده یا حیوان را پرورش می دهد.

جاذبه ها

كتابخانه بولگاتانا طرحی برجسته از معمار برنده جایزه معمار آمریکایی J. Max Bond ، جونیور است كه تحت تأثیر Le Corbusier قرار گرفته است. باند به مدت چهار سال در دهه 1960 در غنا زندگی کرد و از نژادپرستی در ایالات متحده فرار کرد. كتابخانه بولگاتانگا اولین پروژه بزرگ وی هنگام كار برای شركت ملی ساخت بود. در این طرح از دیوارهای سوراخ دار و سقف شکل “چتر” استفاده شده است ، بنابراین ساختار سرد و مطبوع باقی مانده است.

چهل کیلومتر از بولگاتانگا ، پاگا ، محل استخرهای تمساح مقدس است. گفته می شود که این تمساح ها “دوستانه ترین” در غنا هستند و گفته می شود که روح خانواده سلطنتی در آنها ساکن است. تمساحها آزادانه در حوضچه ها پرسه می زنند و غیرقابل تصور است که هر کسی باید به آنها آسیب برساند.

دیدنی‌ها