جزیره بوهول | Bohol

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱,۳۱۳,۵۶۰
پیش شماره تلفن: ۰۰۶۳
ساعت:

شرح

جزیره بوهول | Bohol

جزیره بوهول یکی از جزیره های جذاب و توریست پذیر فیلیپین است. جزیره  بوهول، از نظر مسافت دهمین جزیره  بزرگ کشور فیلیپین است و از نظر جغرافیایی دقیقا در وسط مجمع الجزایر واقع شده است.این جزیره حدود  ۴کیلومتر مربع مساحت دارد و توسط ۷۵ جزیره  کوچک دیگر احاطه شده است.

وجود سواحل شنی سفید خیره کننده، جنگل های سبز پر زرق و برق، تپه های متقارن، و دنیای آبی و شگفت انگیزی که در زیر آب های این جزیره قرار دارد، همه و همه، نشانه های جزیره ای زیبا و هیجان انگیز است و این جزیره را کاملا فیلیپینی کرده است.

خطوط ساحلی این جزیره شما را شگفت زده خواهد کرد.همه ی این صحنه ها باعث می شود که شما به فیلیپین علاقه مند شوید و همیشه از آن به و جزیره هایش به خوبی و زیبایی یاد کنید.

جاذبه های گردشگری

 معروف‌ترین مکان توریستی جزیره بوهول، تپه‌های شکلاتی یا همان چاکلت هیلز (Chocolate Hills) است.  این مناظر فوق العاده، جاذبه ی منحصربفرد این جزیره کوچک هستند و بیشتر کسانی که برای اولین بار به این تپه ها نگاه می کنند به سختی باور می کنند که این تپه ها طبیعی هستند و خودشان به این شکل در آمده اند. جالب است که در فصل های خاصی از سال این تپه ها به رنگ شکلاتی در می آیند و همین باعث شده که به آن ها تپه های شکلاتی بگویند!

از دیگر جاذبه های توریستی جزیره بوهول می توان به لاک پشت های سبز آبی آن و همچنین میمون های نادر و چشم درشت با جثه کوچک در این جزیره اشاره کرد. این گونه های نادر از دلایل مهم شهرت و محبوبیت این جزیره هستند.همچنین از دیگر جذابیت های جزیره می توان به بافت آهکی و لغزنده برخی از نقاط اشاره کرد که شما را به مکان های نسبتا قدیمی مانند اقامتگاه های بومیان هدایت می کند.