بلوم فونتین (Bloemfontein)

مشخصات شاخص

جمعیت: ۲۵۶,۱۸۵
پیش شماره تلفن: ۵۱+
ساعت:

شرح

بلوم فونتین 

بلوم فونتین یکی از شهرهای آفریقای جنوبی در شهرداری مانگاونگ ، استان ایالتی آزاد است. پایتخت ایالت آزاد و یکی از سه پایتخت رسمی آفریقای جنوبی است.همراه با ایلیا گشت به این شهر زیبا سفر کنید.

به عنوان یک سرمایه قضایی ، دیوان عالی کشور را نیز در اختیار دارد. براساس قدیمی ترین منابع در مورد این شهر ، این نام از یک منبع گرفته شده است که در حیاط یک سواب یونانی با نام هلندی هان جان بلوم سرچشمه گرفته است. هنگامی که سرگرد انگلیس هنری داگلاس واردن به طور رسمی در سال 1846 این شهر را تأسیس کرد ، Voortrekkers در آن منطقه زندگی می کردند.

وجه تسمیه

انگلیسی ها نام بلوم فونتین را به عنوان اشاره ای به غنای گل یافت شده در این مکان ، در منظره ای در غیر این صورت نسبتاً بی ثمر و بیابانی ، توضیح دادند. نام مستعار بلوم فونتین هنوز ”   Rosestad” است زیرا در بهار شکوه و شکوفه ای از گل سرخ در این محله وجود دارد. به این معنا ، این اسم میراث روشنی از هلندی است ، زیرا کلمه آفریقایی برای گل شکوفا است و از این رو نام آفریقایی از این رو بلوم فونتین خواهد بود.

تاریخچه

با توجه به درگیری های گران قیمت با باسوتو ، انگلیسی ها در کنوانسیون بلوم فونتین ، که در 23 فوریه 1854 امضا شد ، حاکمیت را به دهقانان تحویل دادند. پس از سه جنگ باسوتو ، باتوتو توسط دولت آزاد شکست خورد ، که به یک جمهوری مدل مرفه به رهبری رئیس جمهور یوهانس هنریکوس برند تبدیل شد. در سال 1888 ، بلوم فونتین به خط راه آهن به کیپ تاون وصل شد. در سال 1899 ، کنفرانس این شهر بین رئیس جمهور پل کروگر از جمهوری آفریقای جنوبی و فرماندار آلفرد میلنر از میلنر برگزار شد ، که باید جلوی جنگ دوم بور را می گرفت.

با این حال ، جنگ دوم بوئر اجتناب ناپذیر بود و پایان دولت نارنجی آزاد را نشان داد. در 13 مارس 1900 ، بلوم فونتین به اسارت سربازان انگلیس درآمد و در سال 1910 ، این شهرپایتخت قضایی اتحادیه آفریقای جنوبی شد. در 8 ژانویه سال 1912 ، کنگره ملی آفریقا در این شهر ، یک سازمان برجسته ضد آپارتاید و حزب حاکم فعلی آفریقای جنوبی تأسیس شد. بیش از سه سال بعد ، در 2 ژوئیه 1915 ، حزب ملی نیز در اینجا تاسیس شد ، مسئولیت آپارتاید. بلوم فونتین تا سال 1945 وضعیت رسمی شهر را دریافت نکرد.

مردم شهر بلوم فونتین

سفید پوستان در مرکز ، شمال ، غرب و جنوب غربی شهر زندگی می کنند و تقریباً همه آنها آفریقایی صحبت می کنند. تعداد انگشت شمار انگلیسی بسیار اندک هستند. بنابراین آفریقایی مهمترین زبان است. جمعیت سیاه پوست در شرق ، جنوب شرقی و بخشی از آن نیز در غرب زندگی می کند. در بلوم فونتین ، جنگ دوم بور با موزه جنگ جمهوری بور و بنای یادبود ملی زنان به یاد می آید ، به یاد حدود 27000 زن و کودک بور که در اردوگاه های کار اجباری انگلیس جان باختند. موزه های دیگر موزه ملی ، موزه ادبی ملی آفریقا و خانه زیتون هستند.

همچنین یک تئاتر با نام Sand du Plessis با 964 صندلی وجود دارد. قدیمی ترین ساختمان در این شهر ، اولین اتاق شورا از سال 1849 است ، جایی که شورای مردم ایالت آزاد نارنجی در آنجا نشست. کالج خاکستری در سال 1855 در این شهر، مدرسه پیشرو پسرانه تاسیس شد ، که هنوز هم وجود دارد. دانشگاه ایالتی آزاد در سال 1904 از این مدرسه پدید آمد.

موقیت جغرافیایی و آب و هوای بلوم فونتین

بلوم فونتین در مركز آفريقاي جنوبي در حاشيه جنوبي Highveld در ارتفاعات 1400 متر واقع شده است و هم مرز با منطقه نيمه خشك كارو است. این منطقه به طور کلی صاف با تپه های گاه به گاه و پوشش گیاهی عمومی آن مرتع Highveld است. این شهر آب و هوای نیمه خشک را تجربه می کند ، با روزهای گرم تابستان و زمستانهای سرد و خنک ، غالباً با یخبندان. بارش برف بسیار نادر است اما به تازگی در اوت 2006 ، برف در این شهر رخ داده و بارش برف در 26 ژوئیه 2007 بار دیگر در فرودگاه رخ داده است.