بسکره

biskra

مشخصات شاخص

کشور: الجزایر
جمعیت: ۳۰۷,۹۸۷
پیش شماره تلفن: ۲۱۳+
ساعت:

شرح

بسکره مرکز استان استان بسکره ، الجزایر است.این شهردر شمال شرقی الجزایر ، حدود 248 مایل از الجزایر ، 71 مایل جنوب غربی باتنا و 137 مایل شمال از توگوورت واقع شده است. به دلیل قرار گرفتن در ابتدای کویر صحرا ، به “ملکه زیبان” ، “درب کویر” یا “صحرای خوب” لقب گرفته است. بیسکره به دلیل موقعیت جغرافیایی ، آب و هوا و منابع طبیعی آن ، به ویژه کشاورزی ، همیشه یک مرکز و تقاطع بین شهرهای شمال و جنوب بوده است. شاهد گذشت چندین تمدن ، از رومی ها و اعراب گرفته تا فرانسوی ها بوده است. در حال حاضر این شهر دارای 28 محله است.

موقعیت جغرافیایی بسکره

بسکره در شمال شرقی الجزایر ، در منطقه بسکره واقع شده است. این شهر در حدود 248 مایل از الجزایر ، 71 مایل جنوب غربی باتنا و 137 مایل در شمال از توگورورت واقع شده است. وی به دلیل موقعیت مکانی که آغاز کویر است ، به “ملکه زیبان” ، “درب کویر” یا “صحرای خوب” لقب گرفته است. در ارتفاع 87 متری در قسمت شمالی صحرا واقع شده است. جدا از کوههایی که آن را احاطه کرده اند ، توپوگرافی این شهر به طور کلی بسیار مسطح است. بخشی از این شهر با گذرگاه Sfa و کوه های Ziban احاطه شده است. در حومه بسکره ، چشم انداز با همه پوشش گیاهی یکسان است که بسته به مکان متفاوت است. نقاط آب کوچکی را می توان در حومه این شهر ، به ویژه در واحه ها و دره های کوه های اطراف ال کانتارا یافت. بخشداراین شهر از کنار آبراههای اود لابیود ، اود العرب ، دجدی ، اوده مزیرچ ، اود ال و اود ال گانتارا عبور می کند. این شهر 127.55 کیلومترمربع مساحت دارد. مانند سایر کشورها ، بسکره زمان تابستان را رعایت نمی کند و در تمام طول سال در همان منطقه زمانی باقی می ماند. چه زمستان و چه تابستان ، زمان همیشه در بیسکره یکسان است. طلوع خورشید حدود 7:41 صبح تا 21 دسامبر و 5:24 صبح 21 ژوئن است. غروب آفتاب حدود ساعت 5:30 بعد از ظهر 21 دسامبر و ساعت 7:54 بعد از ظهر 21 ژوئن است.

آب و هوای بسکره

بسکره دارای آب و هوای گرم و گرمسیری کویری و نیمه گرمسیری است. این شهر دارای تابستان های طولانی و بسیار گرم و زمستان های کوتاه و دلپذیر و گرم است. در تابستان قله های گرما در بین کشور با درجه حرارت بالاتر از 120 درجه فارنهایت و بالاتر از همه شبیه به شهرهایی مانند لوکسور یا ققنوس هستند. متوسط ​​دمای اوج جولای که گرم ترین ماه سال است ، حدود 108 درجه فارنهات است. به طور متوسط ​​، این شهر بیش از 92 روز در سال را تجربه می کند که دمای آن برابر با یا بیش از 100 درجه فارنهایت و نزدیک به 20 روز بالاتر از 110 درجه فارنهایت است. در مقایسه ، شهر نیویورک از سال 1870 به طور کلی 59 روز بوده است که درجه حرارت معادل یا بالاتر از 100 درجه فارنهایت بوده است. درجه حرارت معمولاً تا ماه آوریل شروع به نزدیک شدن یا حتی فراتر از 94 درجه فارنهایت می کند. این شهر یکی از گرم ترین شهرهای کشور است که دمای هوا در روز قرار دارد. آب و هوا بسیار خشک و عمدتا بسیار واضح است. بارندگی فقط 128.8 میلی متر در سال محدود است. بارش معمولاً در سردترین ماه ها ، عمدتا ژانویه و فوریه است ، جایی که در این فصل چندین بار باران می بارد ، که بیشترین رطوبت را در یک سال به بسکرا می بخشد.