بیلوند | bilund

مشخصات شاخص

کشور: دانمارک
جمعیت: ۶,۵۹۳
پیش شماره تلفن: ۴۵+
ساعت:

شرح

بیلوند

بیلوند شهری در Jutland ، دانمارک است. این خانه دفتر مرکزی لگو گروه است. این شهر همچنین به عنوان یک پارک تجاری ، لگوولند ، پارک لندیا ، فرودگاه بیلوند که دومین فرودگاه بزرگ در دانمارک است ، قرار دارد. این فرودگاه در سال 1964 افتتاح شد و توسط گروه لگو ساخته شد ، اما اکنون به طور مستقل اداره می شود. در حومه شهر یک کارخانه لگو وجود دارد که از سال 2005 ، 90٪ از محصولات این شرکت را تولید می کرد. در مجاورت دفتر مرکزی این شرکت اولین پارک موضوعی لگولند است که در سال 1968 افتتاح شد و لگولند بیلوند نامیده می شود.

معرفی شهر بیلوند

علاوه بر گروه لگو ، Sun-Air از اسکاندیناوی دفتر مرکزی خود را در بیلوند دارد. این شهرمدت هاست که بخشی از مجالس گرین کیرک است که بنای اولیه رومانیایی آن برای اولین بار در سال 1291 ذکر شده است. در سال 1880 ، اولین آسیاب بادی این شهر در جاده بین وجله و ورد ساخته شد. در سال 1895 ، آسیاب به زمین سوزانده شد اما در سال 1897 بازسازی شد ، این بار به سبک آسیاب های بادی هلندی میباشد. در همان سال ، راه‌آهن از وجله تا بیلوند ساخته شد و این مسیر بعداً در سال 1914 به Grindsted گسترش یافت.

در سال 1916 ، اوله کرک کریستینسن ، که بعداً گروه لگو را تأسیس کرد ، یک شرکت مبلمان بیلوند را که در سال 1895 تأسیس شد ، خریداری کرد. وی در این شهر سرمایه گذاری کرد و یک لبنیات جدید و کلیسای Skjoldbjerg را در چند مایلی جنوب شهر ایجاد کرد.

تاسیس کارخانه لگو

در سال 1930 ، کریك كریستینسن تولید وسایل كاربردی مانند تخته اتو ، استیل و اسباب بازی های مینیاتوری را آغاز كرد. اولین اسباب بازی های او از قراضه های حاصل از تولید کالاهای دیگر وی ساخته شد ، اما تولید اسباب بازی واقعی او در سال 1932 آغاز شد. در سال 1934 ، کارخانه اسباب بازی لگو نامگذاری شد. در اواخر دهه 1930 ، بیلوند به دلیل کارخانه ها رشد خود را تجربه کرد و شروع به ساختن آبراه ، یک سالن بدنسازی و شهربازی کرد ، اگرچه نیروگاه محلی بسته و جابجایی شد.

در سال 1942 ، در زمان اشغال نازی ها در جنگ جهانی دوم ، کارخانه قدیمی لگو با آتش سوزی تخریب شد ، اما یک کارخانه جدید بلافاصله ساخته شد. در سال 1946 ، مسیر ریلی از Grindsted به کارخانه لگو گسترش یافت. آجرهای پلاستیکی لگو برای اولین بار در سال 1949 از کارخانه آزاد شدند.

اقتصاد

دهه 50 با بسته شدن راه‌آهن رکود اقتصادی به بیلوند وارد شد. در پاسخ به فقر فزاینده ، انجمن مسکن بیلوند تأسیس شد و مسکن ارزان قیمت و همچنین یک خانه بازنشستگی ایجاد کرد. لگو در سال 1959 یک پارک بزرگ در شمال شهر با یک زمین بازی ، صحنه در فضای باز ، تپه توبوگان و دریاچه ای ساخته شده توسط انسان ایجاد کرد. در سال 1964 فرودگاه این شهرافتتاح شد ، ابتدا به عنوان فرودگاه خصوصی لگو ، و بعداً برای سایر موارد افتتاح شد.

لگولند

لگولاند در سال 1968 افتتاح شد و این شهر دوباره شروع به رشد کرد. جمعیت این شهر توسط خانواده های زیادی با کودکان مشخص می شود. تقریبا 27٪ از خانوارهای این شهر از زوج هایی با فرزند تشکیل شده اند. این تقریباً بالاتر از حد متوسط ​​منطقه است. ساکنان این شهر بیشتر در خانه های خانوادگی زندگی می کنند. حضور کارخانه لگو گردشگران را به سمت بیلوند سوق می دهد. یک خانه جدید 23 متری بلند لگو در اواخر سال 2017 افتتاح شد. از دیگر جاذبه های این هتل می توان به باغ وحش Givskud ، Kongenes Jelling ، موزه وندل و کتابخانه کودکان که توسط Rosan Bosch طراحی شده اند. خط ریلی بیلوند در حال حاضر برای خدمت به شهر و فرودگاه آن در حال ساخت است.