بوبانسور | Bhubaneswar

مشخصات شاخص

کشور: کشور هند
جمعیت: ۸۳۷,۳۲۱
پیش شماره تلفن: ۰۰۹۱
ساعت:

شرح

بوبانسور | Bhubaneswar

بوبانسور مرکز ایالت اوریسا در کشور هندوستان است. این شهر در شرق ایالت اوریسا قرار دارد. این شهر مرکز اقتصادی، آموزشی و فرهنگی شرق هند است. در کنار شهر قدیمی، این منطقه از نظر تاریخی غالبا باعنوان اکامرا خترا ( شهر معبد ) معرفی می شود.

اودیسا یا اوریسا ایالتی در شرق کشور هندوستان در کنار خلیج بنگال است. اوریسا نام امروزی منطقه‌ای باستانی است که کالینگا نامیده می‌شد که آشوکا امپراتور سلسله موریا در ۲۶۱ پیش از میلاد به آنجا حمله کرد.

بوبانسور  دارای طیف گسترده ای منابع میراث، فرهنگی و چشم اندازهای فرهنگی است که با پشتیبانی از پایگاه منابع طبیعی موجود و محرک فرهنگی توسعه یافته است.

تاریخچه بوبانسور

اگرچه شهر مدرن بوبانسور از سال 1948 رسما ایجاد شد ولی پیشینه تاریخی مناطق داخلی و شهر امروزی به قرن سوم پیش از میلاد برمی گردد.این شهر در آن زمان محل تلاقی میراث های هندو ، بودا و چین بوده است و وجود معابد کالینگان دلیلی بر این مدعاست.این شهر به دلیل وجود معابد متعدد بجای مانده از قرون 6 تا 13 ، که بخش اعظمی از آنها مربوط به معابد کالینگان هستند، بنام شهر معابد هند معروف شده است.

Puri  and Konark و Swarna Tribhuja در کنار این شهر ، مثلث طلایی هند را در شرق این کشور تشکیل داده است.این شهر در 19 اوت 1949 ، یعنی 2 سال پس از استقلال هند از سلطه انگلستان، بعنوان پایتخت انتخاب شد. این شهر مدرن در سال 1946 توسط معماری آلمانی به نام Otto Königsberger ایجاد شد. این شهر همچنین در کنار جمشیدپور و جاندیگار، یکی از اولین شهرهای مدرن هند لقب گرفته اند.

این شهر و کوتاک ، اغلب با عنوان شهرهای دو قلو ادیسا شناخته شده می شوند و مجموعا با هم کلانشهری با 1.7 میلیون نفر جمعیت در سال 2011 تشکیل داده اند.امروزه فناوریهای نوظهور  و مراکز آموزش و پرورش در این شهرها به سرعت در حال توسعه است.