باتنه

betna

مشخصات شاخص

کشور: الجزایر
جمعیت: ۲۹۰,۶۴۵
پیش شماره تلفن: ۲۱۳+
ساعت:

شرح

باتنه شهر اصلی استان باتنه ، الجزایر است. و پنجمین شهر بزرگ الجزایر است. همچنین یکی از شهرهای اصلی منطقه چائویی است و پایتخت اوریس محسوب می شود. اولین پایه های محکم این شهر در سال 1844 توسط یک پادگان فرانسوی ساخته شد ، با یک ماموریت استراتژیک برای ایجاد یک نقطه دسترسی دائمی محافظت شده برای جاده اصلی صحرا. موقعیت جغرافیایی این شهر شکاف طبیعی میان کوههای اطلس را ارائه می دهد. رومی ها این مرحله را در مرحله حمله اولیه خود تشخیص ندادند. در 6 سپتامبر 2007 ، باتنا شاهد یک بمبگذاری انتحاری القاعده بود. بمبی که اندکی قبل از دیدار رئیس جمهور الجزایر عبدالعزیز بوتفلیکا روی داد ، منجر به کشته شدن تقریباً 15-20 نفرو 107 نفر زخمی شدند زیرا بمب دستگاه خود را در میان جمعیتی که منتظر دیدن بودند ، منفجر کرد. رئیس جمهور ،  که در پایان یک تور سه روزه در شرق الجزایر بود. این انفجارها توسط شورای امنیت سازمان ملل محكوم شد.

بسیاری از استراحتگاه های تفریحی در سطح شهر پخش می شوند. با توجه به فعالیت های ورزشی مهمترین مقصد استادیوم اول نوامبر  Stade du premier Novembre و ورزشگاه Seffouhi است که بیشتر برای کلوپ ها و جشنواره های فوتبال استفاده می شود. استادیوم برای فعالیت های فرهنگی ، Thétreé régional de Batna وجود دارد ، همچنین یک خانه فرهنگی شهرداری نیز وجود دارد که در پشت بخشدار قرار دارد و بسیاری از فعالیت های فرهنگی و آموزشی را در بر می گیرد ، علاوه بر این مرکز فرهنگی اسلامی در قلب شهر و خانه جوانان در استناد است. Ennaser برای کودکان ، یک پارک جاذبه در Kechida واقع شده است ، که تقریباً با ده دقیقه رانندگی از منطقه مرکز شهر فاصله دارد.

با توجه به زندگی شبانه ، به دلیل برخی محدودیت های مذهبی و فرهنگی ، تقریباً هیچ باشگاه شبانه ای در این شهر وجود ندارد. با این حال ، زندگی شبانه موجود در قلب شهر ، در اطراف Les allées Benboulaïd و مناطق ” STAND” متمرکز شده است ، به خصوص در هنگام استراحت تابستان. در مرکز شهر باتنه کافه ها ، رستوران های سنتی ، پیتزا فروشی ها ، نانوایی های فرانسوی و شرقی و تعداد محدودی از رستوران های مجلل وجود دارد. بسیاری از جشن ها در منطقه بن بولاود ، عمدتا در فستیوال جشنواره بین المللی تیمگاد برگزار می شود. جذاب ترین مکان های جالب اطراف شهر ، لامبزی ، تیمگاد ، غوفی ، چلاله و پارک ملی بلزما است.

آب و هوای باتنه

در باتنه دارای آب و هوای نیمه خشک سرد اس.  با تأثیرات مدیترانه ای و میانگین بارندگی سالانه 326 میلی متر. تابستانها نسبتاً گرم و زمستانهای خشک و سرد و مرطوب هستند و احتمال بارش برف وجود دارد.