برمن

bermen

مشخصات شاخص

کشور: آلمان
جمعیت: ۵۶۹۳۵۲
پیش شماره تلفن: +۴۲۱
ساعت:

شرح

برمن | bermen

برمن بزرگترین شهر در رودخانه وسزر است ، طولانی ترین رودخانه ای که کاملاً در آلمان جریان دارد و حدود 60 کیلومتر بالادست از دهانه آن به دریای شمال می رود و با ایالت نیدرزاکسن احاطه شده است. یک شهر تجاری و صنعتی است. این شهر با شهرهای نیدرزاکسن دلمنورشت ، استور ، آخیم ، ویه ، شووانوید و لیلینتهال همگرا است. در برمرهافن استثنائی از برمن وجود دارد ،  این شهرچهارمین شهر بزرگ در منطقه گویش آلمانی پایین پس از هامبورگ ، دورتموند و اسن است.بندر برمن به همراه بندر برمرهافن در دهانه وسکر ، دومین بندر بزرگ آلمان پس از بندر هامبورگ است. فرودگاه این شهر در بخش جنوبی Neustadt-Neuenland قرار دارد و دوازدهمین فرودگاه شلوغ آلمان است.

معرفی شهر برمن

برمن یک قطب مهم فرهنگی و اقتصادی آلمان شمالی است. این شهر دارای ده ها گالری و موزه تاریخی است ، از مجسمه های تاریخی گرفته تا موزه های مهم هنری ، مانند موزه برمن برون مرزی است. تالار شهر و برمن رولند میراث جهانی یونسکو هستند. این شهراز طریق افسانه برادران گریم “موسیقیدانان شهر به خوبی شناخته شده است و یک مجسمه اختصاص داده شده به آن در مقابل تالار شهر وجود دارد.این شهر از شهرت طبقه کارگر برخوردار است. این شهر دارای بسیاری از شرکت ها و مراکز تولیدی چند ملیتی است. شرکت های مستقر در برمن شامل شرکت شکلات هاچز و وکتور فویلتک هستند. معروف ترین باشگاه فوتبال برمن ، باشگاه بوندسلیگا SV Werder Bremen است که در ورزشگاه Weser (Weserstadion) بازی می کند ، که مستقیماً در کرانه وسروس قرار دارد.

باتلاق ها و مرمرها در نزدیکی برمن از حدود 12000 سال قبل از میلاد مستقر شده اند. مكانها و سكونتهاى دفن در برمن-مهندورف و برمن-استرلز به قرن هفتم قبل از میلاد باز می گردد. از زمان رنسانس ، برخی دانشمندان معتقدند که ورود Fabiranum یا Phabiranon در نقشه چهارم بطلمیوس اروپا ،  که در سال 150 میلادی نوشته شده است ، مربوط به این شهر است. اما بطلمیوس مختصات جغرافیایی را ارائه می دهد ، و اینها به سایتی در شمال شرقی دهانه رودخانه ویسورگیس اشاره دارد. در زمان بطلمیوس ، چائوسی ها در منطقه ای زندگی می کردند که اکنون به آن شمال غربی آلمان یا نیدرزاکسن گفته می شود. در اواخر قرن 3 ، آنها با ساكسونها ادغام شده بودند. در طول جنگ های ساکسون، ساکسون ها ، به رهبری ویدوکیند ، علیه فرانک های آلمان غربی ، بنیانگذاران امپراتوری کارولینگین جنگیدند و جنگ را از دست دادند.

جغرافیای

این شهر در دو طرف رودخانه وسر واقع شده است ، در حدود 60 کیلومتری در بالادست رودخانه آن در دریای شمال و انتقال آن توسط برمرهافن به بیرونی وزر. روبروی آلترشتت برمن ، نقطه‌ای است که “وسط وسرو” به “ورسر تحتانی” تبدیل می شود و از ناحیه بندر برمن ، این رودخانه به سمت کشتی های اقیانوس پیمایش شده است. منطقه ای که در ساحل سمت چپ ویزر تحتانی قرار دارد ، از طریق آن اوتوم جریان می کند ، باتلاق Weser است ، منظره موجود در ساحل سمت راست آن بخشی از مثلث Elbe-Weser است.

Lesum ، و شاخه های آن ، Wümme و Hamme ، Schönebecker Aue و Blumenthaler Aue ، شاخه های پایین دست Weser هستند.از نظر مساحت ، برمن سیزدهمین شهر بزرگ آلمان است. و از نظر جمعیت ، دومین شهر بزرگ در شمال غربی آلمان پس از هامبورگ و دهمین شهر بزرگ در کل آلمان است .

دیدنی‌ها