برگن | Bergen

مشخصات شاخص

کشور: نروژ | Norway
جمعیت: ۲۸۰,۲۱۶
پیش شماره تلفن: ۴۷+
ساعت:

شرح

برگن دومین شهر بزرگ نروژ است. این شهرداری 465 کیلومتر مربع را در بر می گیرد. برگن به عنوان “شهر هفت کوه” شناخته شده است. بسیاری از حومه های خارج از شهر در جزایر قرار دارند. معاملات در برگن ممکن است از اوایل دهه 1020 آغاز شده باشد. طبق سنت ، این شهر در سال 1070 توسط پادشاه اولاو کریر تأسیس شد و به نام “بیورگوین” ، “علفزار سبز در میان کوهها” نامگذاری شد. این کشور در قرن سیزدهم به عنوان پایتخت نروژ خدمت کرده بود و از اواخر قرن سیزدهم تبدیل به یک شهر دفن شده از لیگ Hanseatic شد. تا سال 1789 ، برگن از حقوق انحصاری واسطه برای تجارت بین نروژ شمالی و خارج از کشور برخوردار بود. این شهر طی سالها مورد آتش سوزی بی شماری قرار گرفت. دانشکده هواشناسی برگن در مؤسسه ژئوفیزیک از سال 1917 شروع به کار کرد ، دانشکده اقتصاد نروژی در سال 1936 تاسیس شد و دانشگاه برگن در سال  1946بنا شد. از سال 1831 تا 1972 ، برگن کشور خودش بود. در سال 1972 ، شهرداری چهار شهرداری اطراف را جذب کرد و بخشی از ایالت هوردلند شد.

این شهر یک مرکز بین المللی آبزی پروری ، کشتیرانی ، صنایع نفت فلات قاره و فناوری فرعی و مرکز ملی آموزش عالی ، رسانه ، گردشگری و دارایی است. بندر برگن از نظر باربری و مسافر شلوغ ترین شهر نروژ است ، با بیش از 300 سفر دریایی مسافرتی در سال که تقریباً نیم میلیون مسافر را به برگن منتقل می کند ، شماره ای که در 10 سال دو برابر شده است. و تقریبا نیمی از مسافران آلمانی یا انگلیسی هستند. برگن با شهرداری های ملاند ، لیندو ، و اوستری در شمال ، واکسدال و سمنانگر از شرق ، اس و آستولول از جنوب ، و ساند ، فلو ، و آسکی در غرب هم مرز است.

آب و هوای برگن

برگن آب و هوای اقیانوسی معتدل دارد. بارندگی های فراوان در تمام فصول دارد. متوسط ​​بارندگی سالانه 2250 میلی متر است. دلیل این امر آن است که برگن توسط کوههایی احاطه شده است که باعث می شود هوای مرطوب آتلانتیک شمالی تحت بالابر اوروگرافیک قرار بگیرد و بارندگی فراوانی به بار آورد. هر روز از 29 اکتبر 2006 تا 21 ژانویه 2007 باران می آمد یعنی 85 روز متوالی. بالاترین دمای تاکنون ثبت شده 33.4 درجه سانتیگراد در 26 ژوئیه 2019 بود، و کمترین دما در ژانویه 1987  16،3 درجه سانتیگراد بود. برگن بارانی ترین شهر اروپا محسوب می شود ، اگرچه پرترددترین مکان در این قاره نیست.

بارندگی زیاد اغلب در بازاریابی شهر برگن مورد استفاده قرار می گیرد و تا حدی کارتهای کارت پستال فروخته شده در شهر را نشان می دهد. در مقایسه با مناطقی که در پشت کوه در شبه جزیره اسکاندیناوی قرار دارد ، برگن بسیار مرطوبتر است و دامنه دما باریک تری دارد و دارای تابستانهای سرد و زمستانهای معتدل است. اطلاعات ساعت آفتاب از دفتر ملاقات شده در فلوریدا در شهر است. در این مکان ، نور خورشید توسط کوهها ، به ویژه توسط اولریکین پوشیده می شود. در دسامبر 2015 یک آفتابگیر جدید در فرودگاه برگن تاسیس شد. و این میزان ثبت از ساعت 1450 تا 1750 ساعت آفتاب در سال است.

در سالهای اخیر میزان بارندگی و وزش باد در سطح شهر برگن افزایش یافته است. در اواخر سال 2005 ، باران های شدید باعث سیل و چندین زمین لغزش شد که بدترین آنها در 14 سپتامبر باعث کشته شدن سه نفر شد. برخی از نشانه ها وجود دارد که نشان می دهد ، به دلیل تغییرات آب و هوایی ، طوفان هایی که باعث لغزش زمین و طغیان شدید در منطقه و مناطق اطراف آن شدیدتر می شود. در پاسخ ، شهرداری در سال 2005 یك واحد ویژه امداد و نجات 24 نفره در آتش نشانی را برای پاسخ به سیل های آتی و سایر بلایای طبیعی ایجاد كرد ،  و محله هایی كه در معرض خطر اسلایدها قرار داشتند در سال 2006 مورد بررسی قرار گرفتندنگرانی دیگر خطر افزایش سطح دریا است. در حال حاضر برگن اغلب در جزر و مدهای شدید طغیان می شود ، و از این بیم می رود که با افزایش سطح دریا ، سیلاب به یک مشکل اساسی در برگن تبدیل شود. سیل ممکن است در آینده به مسیرهای ریلی منتهی به خارج از شهر برسد. در میان دیگران ، Stiftelsen Bryggen ، بنیاد مسئول حفظ سایت یونسکو ، پیشنهاد کرده است که یک دیوار دریایی ، یکی از آنهایی که بنا به خواسته های جزر و مد درج شده و پایین بیاید ، در خارج از بندر برای محافظت از شهر ساخته شود.