برات

Berat

مشخصات شاخص

کشور: آلبانی
جمعیت: ۶۵,۴۵۳
پیش شماره تلفن: ۳۱۱+
ساعت:

شرح

برات نهمین شهر از نظر جمعیت جمهوری آلبانی است. این شهر مرکز ایالت اطراف برات ، یکی از 12 شهرستان تشکیل دهنده کشور است. برات در جنوب کشور ، در 120 کیلومتری جنوب تیرانا واقع شده است. این منطقه با کوه ها و تپه هایی از جمله تامور در شرق واقع شده است که یک پارک ملی اعلام شده است. رودخانه اوسوم از طریق این شهر عبور می کند تا قبل از آنکه درون سمن درون دشت Myzeqe خالی شود. شهرداری برات در اصلاحات دولت محلی در سال 2015 با ادغام شهرداریهای پیشین برات ، اتلاک ، روشنک ، سینجا و ولابیشت ، که به واحدهای شهرداری تبدیل شدند ، شکل گرفت. کرسی شهرداری شهر برات است. برات ، که در سال 2008 به عنوان میراث جهانی یونسکو منصوب شده است ، از سبک معماری منحصر به فردی با تأثیرات تمدنهای مختلفی برخوردار است که طی قرن ها موفق به همزیستی آن شده اند. مانند بسیاری از شهرهای آلبانی ، برات شامل یک شهر مستحکم قدیمی و پر از کلیساها و مساجد است که با ثروتهای باشکوه از نقاشی های دیواری و نقاشی های برجسته تزئین شده است. برات یکی از اصلی ترین مراکز فرهنگی کشور است.

دانشگاه آلبانی در برات یک مؤسسه خصوصی است ، آموزش عالی مستقل و سکولار ، که هزینه دولت را اداره می کند. مجوز شورای وزیران ، شماره. 697 مورخ 18.06.2009 ، وی در سال تحصیلی 2009 – 2010 درها را باز كرد و برنامه هایی را در دو دانشكده ارائه داد: دانشكده علوم اجتماعی برنامه های آموزش علوم حقوقی ، علوم سیاسی و روانشناسی مدیریت عمومی و دانشكده اقتصاد با برنامه های یادگیری در بانكداری و امور مالی ، مدیریت بازرگانی. در طول سال تحصیلی اول ، حدود 1000 دانشجو در این دوره از تحصیل شرکت کردند. یک سال بعد ، این موسسه جدید با ارائه مدرک کارشناسی در برنامه های مطالعاتی: آموزش معلم پیش دبستانی ، معلم آموزش ابتدایی ، زبان انگلیسی ، پرستاری ، مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات ، بدین ترتیب سال تحصیلی 2010-2011 را با افتتاح دو دانشکده جدید نهایی می کند: دانشکده علوم پزشکی و دانشکده معماری و مهندسی. سال تحصیلی 2010-2011 دانشگاه را با حدود 2600 دانشجو در دوره اول تحصیل می یابد. این مؤسسه از سال اول تأسیس خود در مرکز زندگی آکادمیک ، ترویج محصول فکری و ذوب یادگیری و تحقیق قرار گرفته است. از طریق ارائه ، تحقیق و تبادل ، دانشگاه هدایت و تشویق پروژه ها را انجام می دهد که بار دیگر هدف اصلی خود ، توسعه علمی و تحقیقات خود را به سمت کیفیت بهتر تثبیت می کند.

موقعیت جغرافیایی برات

برات در ساحل سمت راست رودخانه اوسوم ، در فاصله کمی از نقطه‌ای که به رودخانه مولیست وصل شده است ، قرار دارد. مرکز شهر قدیم از سه بخش کالها ، منگالم و گوریکا تشکیل شده است. این شهر دارای ثروت زیادی از بناهای زیبا با توجه به معماری و تاریخی بسیار جالب است. جنگل های کاج در بالای شهر، در دامنه کوه های برج تامور ، زمینه ای از شکوه و عظمت مناسب را فراهم می کند. رودخانه اوسومی یک تنگه با عمق 915 متری را از طریق صخره سنگ آهک در ضلع غربی دره قطع کرده است تا یک قلعه طبیعی رسوب را تشکیل دهد ، که در اطراف آن این شهر در چندین تراس رودخانه ساخته شده است. کوه شیپیراگ ، در ساحل سمت چپ این تنگه ، بالاتر از ناحیه گوریکا قرار دارد.