بایامو

bayamo

مشخصات شاخص

کشور: کوبا (Cuba)
جمعیت: ۲۲۲,۱۱۸
پیش شماره تلفن: ۵۳+
ساعت:

شرح

بایامو پایتخت استان گرانما کوبا و یکی از بزرگترین شهرها در منطقه اورینته است. این شهر در کنار رودخانه بایامو در دشت قرار دارد. در اثر باد شدید بایامو متاثر می شود. یكی از مهمترین مؤسسات آموزش و پرورش استان ، دانشگاه گرانما است. بایامو دوم از هفت شهر بود که توسط Diego Velázquez de Cuéllar  در 5 نوامبر 1513 تأسیس شد. فرانسیسکو ایزناگا ،  یک مالک زمین باسک در بخش غربی کوبا در طول 30 سال اول استعمار کوبا ، در سال 1540 به عنوان شهردار انتخاب شد. فرزندان او از سال 1820 تا 1900 برای استقلال کوبا و الحاق به ایالات متحده آمریکا جنگیدند. در بیشتر قرن شانزدهم این شهر یکی از مهمترین شهرکهای کشاورزی و تجاری جزیره بود. وضعیت داخلی این کشور امنیت نسبی در برابر دزدان دریایی که دریاهای غربی هند را آلوده می کردند ، ایجاد کرد و بدبختی های سانتیاگو ثروت های بایامو بود. پایین رودخانه Cauto ، سپس برای کشتی های 200 تن به دریا باز شد ، و از طریق Manzanillo ، بایامو با تجارت گسترده ای از آب در آمد که باعث شد تا در افتتاح قرن 17th ، آن را به شهر پیشرو کوبا تبدیل کند.

سیل عظیم ، در سال 1616 ، کاوتو را با درختان و کشتی های شکسته خفه کرد و آن را از دسترسی مستقیم به دریا قطع کرد. اما از طریق مانزانیلو طی قرنهای 17 و 18 هجری شمسی به ترافیک مخفیانه ای با کورسائو ، جامائیکا و سایر جزایر خارجی ادامه یافت. بایامو سپس توسط مزارع خوب احاطه شده بود. در سال 1827 موقعیت شهر را بدست آورد. در جنگ 1868-1868 این یک سنگر شورشی بود. یکی از ناامیدترین درگیری های جنگ در همان نزدیکی جنگ شد و تقریباً توسط طرف های مخالف نابود شد.

حمل و نقل در بایامو

بایامو یک رهبر شناخته شده جهانی در حمل و نقل پایدار است. در یک مطالعه سازمان ملل ، فقط حدود 15٪ از مسافران به حمل و نقل حرکتی تکیه می کنند و تقریباً سه برابر  به حدود 500 واگن حمل اسب مجاز که معمولاً در مسیرهای ثابت تکیه می کنند ، اعتماد دارند. بقیه تردد غیر عابر پیاده ، تاکسی دوچرخه است. فرودگاه کارلوس مانوئل دو اسپسپس نیازهای هواپیمایی شهر را برآورده می کند. این شرکت به هاوانا در هواپیمایی کوبانا خدمات دارد.