باث | Bath

مشخصات شاخص

کشور: انگلستان
جمعیت: ۸۰ هزار نفر
پیش شماره تلفن: ۰۱۲۲۵
ساعت:

شرح

باث | Bath

باث یکی از شهرهای زیبای کشور انگلستان است. این شهر در جنوب غربی انگلستان، به دلیل وجود حمام‌های رومی و چشمه‌های آب گرم طبیعی‌اش معروف است. این شهر در حدود ۱۵۰ کیلومتری غرب لندن قرار گرفته و حدود به ۸۰ هزار نفر در خود جمعیت دارد. در کنار این شهر، رود آون واقع شده ‌است و به همین خاطر در سراسر شبه جزیره ی انگلیس، باث در انگلستان تنها شهری است که چشمه ‌های آب داغ طبیعی دارد. همراه با ایلیا گشت به این شهر زیبا سفر کنید.

باث در انگلستان در سراسر جهان به خاطر دارا بودن جاذبه های بسیار تاریخی شهرت پیدا کرده است و بیشتر آثار آن به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. 

باث در لیست میراث جهانی یونسکو جای دارد. شهر کوچک باث در انگلستان در سراسر قاره ی اروپا به خاطر حمام‌ های رومی ۲ هزار ساله ی خود مشهور است و نام خود را از این بناهای باستانی به یادگار دارد.این شهر با دارا بودن هزارا سال قدمت، از باستانی ترین شهرهای اروپا به شمار می رود و به همین خاطر در لیست یونسکو به ثبت رسیده است.

در افسانه ‌ها گفته می ‌شود که این شهر حدود ۳ هزار سال پیش توسط شاه بالدود دهمین شاه بریتانیا، پناهنده ‌ای از تروآ و پدر شاه لیر تأسیس شده است. در طول قرون وسطی، باث در انگلستان هم به عنوان مرکزی مذهبی و هم به عنوان مرکز تجارت پشم شناخته می ‌شده است.در اوایل قرن ۱۸ میلادی بود که باث، با تلاش فردی به نام رالف آلن که فردی علاقه ‌مند به چشمه‌ های طبیعی بود به همراه دوستش ریچارد بیو نش، مجددا احیا شد.

جاذبه ها

این شهر، جاذبه‌ها و امکانات لوکس زیادی دارد ولی با وجود این، جاذبه‌های رایگان هم در آن پیدا می‌شود بنابراین اگر بودجه‌ی محدودی برای سفر به باث دارید، نگران نباشید. البته باث در مجموع یک مقصد گردشگری گران است و برای سفر کوتاه یک روزه مناسب است مگر اینکه از علاقه‌مندان به اسپا باشید. با تور انگلستان می توانید از جاذبه های دیدنی این شهر دیدن کنید .