باتالها (Batalha)

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۵,۸۰۵
پیش شماره تلفن: ۲۴۴(۳۵۱)+
ساعت:

شرح

باتالها

باتالها شهری بسیار زیبا با فرهنگ غنی و تاریخی پربار در کشور پرتغال است که با جاذبه‌های قرون وسطایی منحصر به فرد خود در لیست بهترین مناطق توریستی پرتغال آمده است. بناهای تاریخی، معماری‌های گوتیک و قرون وسطایی، تاریخ پر گهر، طیعتی سرسبز و زیبا، کوچه‌های تنگ و باریک و سنگفرش شده و فضایی آرام و دلنشین باعث شده‌اند که این شهر هر ساله میلیون‌ها نفر را از سراسر جهان به خود جذب کند. اگر قصد بازدید از معماری‌ها و شاهکارهای قرون وسطایی پرتغال را دارید، ایلیا گشت به شما شهر باتالها را پیشنهاد می‌دهد.

معرفی شهر باتالها 

شهر باتالها شهری کوچک، تاریخی با قدمتی بسیار زیاد است که مملو از آثار تاریخی قرون وسطایی و معماری‌های سبک گوتیک می‌باشد. این شهر به همراه صومعه معروف و شاهکاری معماری قرون وسطایی خود یعنی صومعه باتالها یا همان صومعه معروف سانتا ماریا دا ویتوریا در قرن پانزدهم میلادی و در حدود سال‌ 1385 ساخته شد. بنیان‌گذار این شهر پادشاه دی. جوآ اول پرتغال D. João بود که شهر را به منظور ادای احترام به پیروزی پرتغالی‌ها  و تشکر از مریم باکره مقدس به خاطر این پیروزی در نبرد الجوباروتا Battle of Aljubarrota که بین سال‌های 1383 تا 1385 به طول انجامید، ساخت. از همین‌رو نام شهر را باتالها به معنی نبرد گذاشتند. این شهر محل تولد پروفسور و جامعه شناس معروف پرتغالی یعنی مویسس اسپیریتو سانتو Moisés Espírito Santo بوده است. 

جغرافیا

باتالها یک شهر و شهرداری در ناحیه لیریا، پینهال لیتورال سابرژیون و در منطقه سنتروی پرتغال است که از شمال و غرب با شهرداری لیریا و از شرق با شهر اورم همسایه می‌باشد. این شهر از جنوب شرقی توسط شهر آلکاننا و از جنوب غربی توسط شهر پورتو دو موس محدود شده است. باتالها حدود سه ساعت با لیسبون پایتخت پرتغال فاصله دارد. شهر با مساحتی حدود 104 کیلومترمربع جمعیتی در حدود شانزده هزار نفر را در خود جا داده است. 

دیدنی‌ها