بری

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۲۸٬۴۳۰ نفر
پیش شماره تلفن: ۷۰۵ / ۲۴۹
ساعت:

شرح

بری | Barrie

بری یکی از شهرهای جنوب استان انتاریو کانادا است. این شهر در حد فاصل 90 کیلومتری شمال تورنتو و کرانه غربی دریاچه سیمکو واقع شده است.  همراه با ایلیا گشت به این شهر زیبا سفر کنید.

وجه تسمیه

نام این شهر بر اساس نام رئیس نیروی دریایی کانادا در سال 1832 و به پاس خدمات او به کشورش نامگذاری شده است.

گردشگری

گردشگری نقش مهمی در اقتصاد این منطقه ایفا می کند. آبشار بری در مرکز شهر و قلب صنعت این شهر قرار دارد. در مرکز این شهر همچنین بسیاری از ساختمان های تاریخی و کهن وجود دارد که طی سالیان متمادی از آنها نگهداری شده است .

بسیاری از فروشگاه‌ها، بوتیکها،بارها، رستورانهای خاص شهر نیز در خیابان داونوپیست که در مرکز شهر است واقع شده است. مرکز این شهر به خاطر همین بوتیک های مدروز ، هنرای محلی، تئاترهای زنده، اجرای موسیقی و شب زنده داری‌های آن  معروف است.

بعلاوه مرکز این شهر همواره مامن فستیوالها و رویدادهای سالانه مانند فستیوال آبنما، فستیوال های غذا، فستیوال زمستان، فستیوال چهره ها، فستیوال محیط زیست، فستیوال جاز و بلوز،رویا بابا نوئل، شمارش برای سال نو، روزهای پیاده روی و ….

بری دارای سواحل متعددی است از جمله ساحل جانسون، گلبلز، ساحل تیندل و ساحل سنتنیال و در ماه‌های تابستانی میزبان فستیوالهای آبی است. قایقرانی نیز در این شهر جزء ورزشهای محبوب است که اغلب در خلیج کمپنفلت و دریاچه سیمکو انجام می شود.

خواهر خوانده‌ها

بری با سه شهر پیمان خواهرخواندگی بسته است که عبارتند از:

  • تسوایبروکن (آلمان، راینلاند-فالتز)
  • مورایاما، ژاپن
  • تایژو، چین