بارانکییا | Barranquilla

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱,۱۴۸,۵۰۶
پیش شماره تلفن: ۵۷+
ساعت:

شرح

بارانکییا مرکز استان آتلانتیکو در کلمبیا است. در نزدیکی دریای کارائیب واقع شده و بزرگترین و دومین بندر بزرگ در منطقه ساحل کارائیب شمالی است. رودخانه مگدالنا ، 7.5 کیلومتر از دهانه آن در دریای کارائیب ، به عنوان یک بندر برای حمل و نقل رودخانه ای و دریایی در کلمبیا خدمت می کند . همچنین مرکز اصلی صنعتی ، خرید ، آموزشی و فرهنگی منطقه کارائیب کلمبیا است. این شهر هسته مرکزی کلانشهر بارانکییا است که شامل شهرداری های Soledad ، Galapa ، Malambo و Puerto کلمبیا نیز می شود.

بارانکییا به طور قانونی در 7 آوریل 1813 به عنوان یک شهر تأسیس شد ، هرچند حداقل از سال 1629 قدمت دارد. این بندر بزرگ بود و به عنوان پناهگاه برای مهاجران از اروپا ، به ویژه در طول و بلافاصله پس از جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم ، خدمت می کرد. هنگامی که موج مهاجران اضافی از خاورمیانه و آسیا فرا رسید. بارانکییا به بندر اصلی کلمبیا تبدیل شد و با سطح صنعتی شدن و مدرنیته نام “دروازه طلایی کلمبیا را به دست آورد. در دهه 1940 ، بارانکییا دومین شهر کلمبیا و یکی از مدرن ترین شهرهای کارائیب و آمریکای جنوبی بود. اداره های محلی بعدی ، که در استاندارد زندگی منتشر شده است. با سرمایه گذاری دولت در سایر شهرهای کلمبیا ، جایگاه ملی بارانکولا برتری داشت. این شهر محل برگزاری مهمترین جشنواره های مردمی و فرهنگی کلمبیا ، کارناوال بارانکولا است که در سال 2001 توسط کنگره کلمبیا به عنوان میراث فرهنگی ملی اعلام شد و در سال 2003 توسط یونسکو به رسمیت شناخته شد. فرودگاه بین المللی ارنستو کورتیسوز ، که در سال 1919 در بارانکیلا ساخته شد ، اولین فرودگاه در آمریکای جنوبی بود. این شهر با پروازهای داخلی و بین المللی انجام می شود. بارانکییا توسط شهردار ، به مدت 4 سال انتخاب می شود ، که نماینده قوه مجریه است ، برای صدور احکام و عمل به عنوان نماینده قانونی ، در دادگاه و منطقه اداره می شود. شهردار فعلی آلخاندرو چار دومین دوره ریاست جمهوری خود را در سال 2016 آغاز کرد. همچنین شهرداران محلی منصوب شده اند که وظیفه هماهنگ کننده انجام اقدامات اداری دولت ولسوالی را در هر مکان به همراه شهرداران منتخب با رأی مردمی منصوب می کنند که هیئت های اداری محلی محلاتی را که در آن شهر تقسیم شده است ادغام می کنند.

آب و هوای بارانکییا

بارانکییا آب و هوای گرمسیری تابستانی دارد دراین شهر تمام سال گرم است و رطوبت نسبی بالایی دارد. متوسط دما 28.4 درجه سانتی گراد است. دمای روز معمولاً در حدود 32 درجه سانتیگراد باقی می ماند. با این وجود ، از اواخر نوامبر تا اوایل آوریل ، وزش باد و سایر موارد پدیدار میشود.

دیدنی‌ها