باریناس (barinas)

مشخصات شاخص

جمعیت: ۴۸۶۵۸۹
پیش شماره تلفن: ۵۸+
ساعت:

شرح

باریناس 

باریناس شهری در غرب ونزوئلا است که در ایالت باریناس واقع شده است ، در منطقه دشت های موجود در سواحل رودخانه Santo Domingo ، مرکز اصلی اقتصادی و فرهنگی این منطقه ونزوئلا است. شهر باریناس ، پایتخت آن ، در 11 ژوئیه 1759 با حکم صادره از جانب رئیس سلطنتی سانتافه دو بوگوتا تأسیس شد ، جایی که شهرداری باریناس در سواحل رودخانه سانتو دومینگو واقع در منطقه واقع شده است.

در سال 1786 استان باریناس در قلمرو ایالت های فعلی باریناس و آپور ایجاد شد که بعداً آن را به نام دولت زامورا می نامند. این شهر به مرکز استان تبدیل می شود و یک سنگر مهم وطن پرست ها در طول جنگ استقلال است. در این شهر بود که اولین رئیس جمهور ونزوئلا ، کریستوبال د مندوزا ، حرفه خود را زندگی و به کار گرفت.

این شهر در قسمت شمال غربی ایالت ، در سواحل رودخانه سانتو دومینگو در کوهپایه های آند در حدود 165 کیلومتری شهر مریدا و 525 کیلومتری کاراکاس واقع شده است. بسیاری از متخصصان از یک مرکز مهم اداری ناشی می شوند که دفتر مرکزی مراکز مهم آموزشی مانند دانشگاه ملی تجربی Llanos Ezequiel Zamora است و فوری ترین بازار برای همه چیزهایی که در ایالت تولید می شود هم در زمینه کشاورزی و هم دامداری. و بهره برداری نفت در سال های اخیر ، صنعت مهمی از جهانگردی در این شهر پدید آمده است که به عنوان پایگاه یا نقطه ورود به همه توقف های اکو توریستی در منطقه llanera خدمت کرده است.

اقتصاد

باریناس در ونزوئلا به عنوان سرمایه دامی کشور شناخته شده است و وسیع ترین و پرجمعیت ترین کلان شهر در منطقه دشت ونزوئلا است که نام پایتخت دشت ها را به آن می دهد. رشد سریع اقتصادی آن به عنوان یکی از مهمترین بنادر زمینی ، با داشتن یک منبع کشاورزی زراعی و صنعتی و نفتی عالی ، قاب بندی شده است. باریناس بیش از 70 درصد صادرات و واردات خود را که از کلمبیا و بالعکس وارد و خارج می شود دریافت می کند ، و این باعث می شود آن را به یکی از توسعه یافته ترین مناطق فعالیت اقتصادی ونزوئلا تبدیل کند.

حمل و نقل

سیستم حمل و نقل عمومی در شهر باریناس از اتوبوس یا وانت تشکیل شده است. این سیستم از 5 خط تشکیل شده است که بیش از 80 مسیر مختلف در سراسر شهر وجود دارد. در این شهر بیش از 16000 واحد تاکسی ثبت شده است. این سرویس نسبت به سایر شهرهای ونزوئلا استاندارد و دارای هزینه بسیار بالایی است. از اتوبوس های حمل و نقل عمومی ایمن تر است.علاوه بر داشتن سیستم اتوبوس باریناس ، که در حال حاضر در 10 خط توزیع می شوند ، که نه تنها در شهر بلکه در شهرهای اطراف نیز با هزینه ای مقرون به صرفه نسبت به اتوبوس ها کار می کنند.

فرودگاه Luisa Cáceres de Arismendi در حدود 3 کیلومتری مرکز شهر واقع شده است. ترمینال مسافری Virgen del Pilar پایانه اصلی زمین منطقه Llanera است و یک نقطه اتصال بین مرکز کشور و مناطق آند و مرز با آراوکا است. عزیمتهای اصلی از اینجا گوانار ، آاریگوا ، والنسیا ، گواسدویتو ، مریدا ، کاراکاس و پورتو لاکروز است.

دیدنی‌ها