باراهونا | barahona 

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۳۸,۱۵۹
پیش شماره تلفن: ۸۰۹+
ساعت:

شرح

باراهونا | barahona 

باراهونا ، همچنین با نام سانتا کروز دو باراهونا ، شهر اصلی استان باراهونا ، در جنوب جمهوری دومینیکن است. با بندر بسیار فعال و جاذبه های اکوتوریسم یکی از مهمترین شهرهای این جزیره است. این شهر همچنین مرکز تولید و صنعت قند است از قرن 18th ، این منطقه توسط ماهیگیران و افرادی که برای قطع درختان به اینجا آمده بودند ، اشغال شد. همراه با ایلیا گشت به این شهر زیبا سفر کنید.

هنگامی که Toussaint L’Ouverture قسمت شرقی جزیره Hispaniola را به نام فرانسه گرفت ، وی دستور ایجاد این شهر را در سال 1802 را به عنوان بخشی از بخش اوزاما داد. پس از استقلال در سال 1844 ، این شهر یک پست نظامی استان آزوا بود. در سال 1858 ، این شهر به رده شهرداری ارتقا یافت. وقتی این استان در سال 1881 ایجاد شد ، این شهر به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب شد.

آب و هوای باراهونا

باراهونا آب و هوای ساوانای گرمسیری دارد. گرما در طول سال ثابت است و میانگین دما در ژانویه از 24.8 درجه سانتیگراد در ژانویه تا 28.0 درجه سانتیگراد در ماه جولای متغیر است. از نظر فصول خشک و مرطوب ، این شهر دو فصل مرطوب متمایز با اوج بارندگی از ماه مه تا ژوئن و به دنبال آن شرایط خشکسالی در ماه های جولای و آگوست به دلیل قرار گرفتن بالای آزورها در اقیانوس اطلس مرکزی ، مانع از شکل گیری ابر و باران و یکی دیگر از اوج بارش از سپتامبر تا اکتبر است.

این الگوی بارش به دلیل حرکت و موقعیت ارتفاعات آزور در طول سال است. فصل خشک عمدتا از ماه دسامبر تا آوریل ادامه می یابد. حتی در ماه های خشک تر ، بارش هنوز هم می تواند با فوریه دریافت کند که کمتر از 30 میلی متر است. آفتاب در طول سال فراوان است و میانگین آن بیش از 3200 ساعت است.

اقتصاد در باراهونا

عمده ترین فعالیت اقتصادی باراهونا کشاورزی است. محصول اصلی در شهرداری یک قهوه بسیار خوب است که در کوههای شرقی باوروکو پرورش یافته است. همچنین برخی صنایع مهم وجود دارد که عمدتاً برای تولید منسوجات جهت ارسال به کشورهای دیگر و قند موجود در اینژنیو این شهر وجود دارد.

حمل و نقل

اگرچه باراهونا به لحاظ حمل و نقل خیلی توسعه نیافته است ، اما این شهر دارای یک درگاه دریایی است که تعداد زیادی کشتی را از نقاط مختلف کارائیب دریافت می کند ، و یک فرودگاه که با پروازهای بسیاری در هفته به پنتا کانا از طریق سانتو دومینگو مجدداً فعال شده است. مسئولان این فرودگاه را به یک پارکینگ سوخت مجهز کردند و امکاناتی را به هواپیماهایی که می توانند در آینده در فرودگاه کار کنند ، فراهم کردند. این فرودگاه ، فرودگاه بین المللی ماریا مونتز است و حدود 10 دقیقه تا مرکز شهر فاصله دارد. این بندر حدود 5 دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد.