بانجول | Banjul

مشخصات شاخص

جمعیت: ۳۱,۳۰۱
پیش شماره تلفن: ۲۲۰+
ساعت:

شرح

بانجول | Banjul

بانجول پایتخت و چهارمین شهر بزرگ گامبیا است. این شهر همچنین پرجمعیت ترین شهر گامبیا است. بانجول در جزیره سنت مری است ، جایی که رودخانه گامبیا وارد اقیانوس اطلس می شود. منطقه بزرگ بانجول شامل شهر بانجول و شورای شهرداری کانیفینگ است. این جزیره از طریق پل ها به سرزمین اصلی به غرب و بقیه منطقه بزرگ بانجول متصل است. همچنین کشتی هایی وجود دارد که این شهر را به سرزمین اصلی آن طرف رودخانه وصل می کنند. این شهر نام خود را از قوم ماندی که الیاف خاصی را در این جزیره جمع کرده اند ، گرفته است که در ساخت طناب استفاده می شده است. همراه با ایلیا گشت به این شهر زیبا سفر کنید.

تاریخچه

در 23 آوریل 1816 ، پادشاه كومبو جزیره بانجول را به الكساندر گرانت فرمانده انگلیس واگذار كرد. گرانت بانجول را به عنوان پست و پایگاه تجارت ، با ایجاد خانه ها و پادگان هایی برای کنترل ورود به خور رود گامبیا و سرکوب تجارت برده ها ، تأسیس کرد. بریتانیا پس از سومین ارل باتورست ، وزیر امور خارجه جنگ و مستعمرات در آن زمان ، جزیره بانجول را به عنوان جزیره سنت مری تغییر نام داد و شهر جدید Bathurst را نامگذاری کرد. خیابان ها با یک الگوی شبکه اصلاح شده گذاشته شد و به نام ژنرال های متفقین در نبرد واترلو نامگذاری شد. این شهر به مرکز فعالیت انگلیس در مستعمرات و پروتستان گامبیا تبدیل شد.

پس از استقلال ، نام این شهر در سال 1973 به بانجول تغییر یافت. در 22 ژوئیه 1994 ، این شهر صحنه یک کودتای نظامی بی خون بود که در آن رئیس جمهور داوود جاوارا سرنگون شد و جانشین یحیی جمعه شد. برای بزرگداشت این رویداد ، Arch 22 به عنوان درگاه ورودی پایتخت ساخته شد. این دروازه 35 متر ارتفاع دارد و در مرکز یک میدان باز قرار دارد. روش اصلی رسیدن به شهر به صورت زمینی از طریق جاده است. بزرگراه بانجول را به Serrekunda متصل می کند که از پل دنتون عبور می کند ، اما کشتی ها حالت حمل و نقل دیگری را ارائه می دهند.

از ماه مه سال 2014 ، کشتی ها به طور مرتب از این شهردر کنار رودخانه گامبیا به Barra قایقرانی می کنند. این شهر توسط فرودگاه بین المللی بانجول ارائه می شود. این شهر در بزرگراه ساحلی ماوراء غرب آفریقا است که آن را به داکار و بیسائو متصل می کند و در نهایت پیوند یک بزرگراه آسفالت شده به 11 کشور دیگر جامعه اقتصادی کشورهای آفریقای غربی را فراهم می کند.

آب و هوای بانجول

بانجول در تمام سال بسیار آب و هوای مختلفی دارد. این شهر دارای آب و هوای مرطوب و مرطوب استوایی است. این شهر دارای یک فصل خشک و طولانی است که از ماه نوامبر تا ژوئن و یک فصل مرطوب نسبتاً کوتاه که چهار ماه باقیمانده را پوشش می دهد. با این حال ، در طی این چهار ماه ، این شهرتمایل به بارندگی شدید دارد. آگوست میزان بارش در کمترین حد خود قرار دارد که میانگین آن 500 میلی متر است.

درجه حرارت تا حدودی ثابت است ، گرچه در طی فصل مرطوب نسبت به فصل خشک کمی سردتر است. به گفته یک وزیر دولت گامبیا ، بانجول در معرض خطر غوطه وری در زیر آب با افزایش یک متری سطح دریا به دلیل تغییر اقلیم و گرم شدن کره زمین است.