آوکلند | Auckland

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱٬۳۹۷٬۳۰۰ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۹
ساعت:

شرح

آوکلند ، پرجمعیت ترین شهر نیوزلند است که پیش از ولینگتون پایتخت آن نیز بوده است. این شهر بندری بالاترین سرانه استفاده از قایق های بادبانی جهان را به خود اختصاص داده است و بزرگترین بندر نیم کره جنوبی دنیا نیز هست. این شهر به دلیل وجود سواحل زیبا و تردد قایق های متعدد به سرزمین بادبان ها نیز معروف شده است.

جاذبه ها

اکواریوم

در این اکواریوم شما می توانید از نزدیک با زندگی حیوانات قطب جنوب مانند پنگوئن ها و حتی کوسه ها آشنا می شوید و تا حدی نیز می توانید به آنها نزدیک شوید.

برج آسمان

اگر می خواهید تمام این شهر یرپای شما بیاید، به برج آسمان بروید. این برج بهترین مکان برای دیدن بهترین نقاط شهر است. علاوه بر این می توانید از خوردن غذا در رستوران های آن نیز لذت ببرید.

پارک آوکلند دومین

این پارک که در محل آتشفشان خاموش پوککاوا احداث شده، قدیمی ترین و بزرگ ترین پارک شهر است که با توجه به قرار گرفتن کنار بندر آوکلند نه تنها خودش دارای مناظری بی بدیل است بلکه در دل آن یک موزه و دو گلخانه نیز جای گرفته .

ساحل تاکاپونا

یکی از جاذبه های پرطرفدار آوکلند، سواحل زیبای آن است که با توجه به وجود شن های سفید و نرم آن بسیاری از زوج های جوان را برای آرمیدن در کنار خود جذب می کند.

کوه ادن

اگر اهل ورزش حرفه ای کوهنوردی هستید خوب است بدانید کوه ادن یکی از جاذبه های دیگر این شهر است و همیشه طرفداران زیادی نیز دارد. تماشای غروب خورشید در این کوه بسیار رومانتیک است.

جزیره وای‌هکی

این جزیره که دارای تاکستان های فراوان است در فاصله 35 دقیقه رانندگی با آوکلند قرار دارد که رفتن به آن می تواند فرصتی خوبی برای خرید سوغاتی هم باشد چون ساکنین آن صنایع دستی متنوعی تولید می کنند.

دیدنی‌ها