آتن

Athens

درباره شهر

شهر آتن پایتخت کشور یونان است. نام این شهر تاریخی از نام «آتنا» الهه خرد و جنگ و الهه نگهبان این شهر گرفته شده است. همراه ایلیاگشت باشید و این شهر تاریخی را بیشتر بشناسید.

جغرافیا

مساحت شهر آتن حدود ۳۹ کیلومتر مربع است که در جنوب جلگه مرکزی آتیک واقع شده و نهرهای کوهستانی کفیسوس و ایلیسوس در آن جریان دارند. این شهر کمتر از هر پایتخت اروپایی دیگر فضای سبز دارد. آلودگی صوتی و آلودگی هوا در آن بسیار شدید است.

آب و هوا

آب و هوای این شهر اساطیری مدیترانه‌ای است. در طول تابستان، نسبت به شهرهای نزدیکتر بارش کمتری دارد. زمستان‌ها هوا سرد است و تا ماه آوریل ادامه دارد. تابستان‌ها و به خصوص در ماه‌های جولای تا آگوست ممکن است هوا خیلی مه‌آلود شود. بنا به دلایلی که گفته شد، آشکار، مناسب‌ترین فصول سال برای سفر به این شهر بهار و پاییز است.

سیستم حمل ونقل شهری

متروی آتن در سال ۱۸۶۹میلادی تأسیس شده و هم‌اکنون دارای سه خط و ۶۵ ایستگاه است. این متروی از قدیمی‌ترین متروهای جهان محسوب می‌شود. سيستم مترو براي دسترسي به اغلب مراكز و محله‌ها در این شهر وجود دارد. به علت ترافيک بالاي این شهر پيشنهاد مي‌شود براي تردد در شهر از مترو استفاده شود. هزینه تاكسي در آتن نسبت به شهرهاي ديگر اروپا ارزان‌تر بوده اما هنگام سوار شدن مطمئن شويد كه تاكسي متر روشن و در حال كار است.

دسترسی به فرودگاه

سرویس‌های تاکسیرانی بسیار منظم فرودگاه آتن به مسافران امکان می‌دهد تا با هزینه مناسب، به نقاط مختلف شهر دسترسی داشته باشند. استفاده از لیموزین هم برای آن دسته از مسافرانی که مایل به استفاده از این نوع خودروها هستند، میسر است. فرودگاه بین‌المللی این شهر علاوه بر امکانات فوق، به خط سه متروی آتن هم متصل است و مسافران می‌توانند با هزینه‌ای بسیار کم، در مسیر فرودگاه به نقاط مختلف شهر و بالعکس جابه‌جا شوند. خطوط اتوبوسرانی فرودگاه هم بسیار منظم است و چهار خط اتوبوسرانی، مسافران را در مسیر فرودگاه به شهر و بالعکس جابجا می‌کنند.

مشخصات شهر

کشور: یونان

موقعیت