اسمره | Asmara

مشخصات شاخص

کشور: اریتره
جمعیت: ۸۹۶,۰۰۰
پیش شماره تلفن: ۲۹۱+
ساعت:

شرح

اسمره | Asmara

اسمره پایتخت و پرجمعیت ترین شهر اریتره ، در منطقه مرکزی این کشور است. این شهر در ارتفاع 22325 متری قرار دارد و از نظر ارتفاع ششمین پایتخت جهان است. این شهر در نوک فرار واقع شده است که هم حاشیه شمال غربی ارتفاعات اریتران و هم دره بزرگ ریفت در اتیوپی همسایه است. در سال 2017 ، این شهر به دلیل معماری مدرن که به خوبی حفظ شده است ، به عنوان میراث جهانی یونسکو اعلام شد. این شهر پس از چهار روستای جداگانه متحد شده تا پس از مدت طولانی درگیری با هم زندگی کنند ، در قرن دوازدهم میلادی تأسیس شد.

تاریخچه

اسمره ، یک دهکده کوچک در قرن نوزدهم بود که هنگامی که در سال 1889 توسط ایتالیا اشغال شد ، به سرعت رشد کرد. فرماندار فردیناندو مارتینی در سال 1900 آن را به پایتخت ایتالیا اریتره تبدیل کرد. در اوایل قرن بیستم ، راه آهن اریتره به سواحل ساخته شد و از شهر قیندا عبور کرد ، به سرپرستی کارلو کاوانا. در هر دو سال 1913 و 1915 ، در زمین لرزه های بزرگ شهر فقط صدمات اندکی متحمل شد.

یک جامعه بزرگ ایتالیایی این شهر را توسعه داد. تنها 75000 ایتالیایی در تمام اریتره زندگی می کردند و این مرکز پایتخت را بزرگترین مرکز خود می کرد. پادشاهی ایتالیا در توسعه صنعتی اسمره سرمایه گذاری کرد، اما آغاز جنگ جهانی دوم این کار را متوقف کرد. سازمان آموزشی ، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد اسمره را در ژوئیه سال 2017 به عنوان میراث جهانی تبدیل کرد و گفت: “این یک نمونه استثنایی از شهرسازی اولیه مدرنیسم در آغاز قرن بیستم و کاربرد آن در یک زمینه آفریقایی است”. در سال 1952 ، سازمان ملل تصمیم به مستعمره سابق تحت حاكمیت اتیوپی گرفت. در زمان فدراسیون ، اسمره دیگر پایتخت نبود.

زبان ملی

پایتخت هم اکنون آدیس آبابا ، بیش از هزار کیلومتر به جنوب بود. بنابراین زبان ملی این شهر از زبان Tigrinya به زبان آماتوری اتیوپی جایگزین شد. در سال 1961 ، امپراتور هیله سلاسی اول آرایش “فدرال” را پایان داد و قلمرو را به عنوان چهاردهمین استان امپراتوری اتیوپی اعلام کرد. بزرگترین متحد اتیوپی ایالات متحده بود. این شهر محل استقرار ایستگاه Kagnew ارتش ایالات متحده از سال 1943 تا 1977 بود. جنگ استقلال اریتره در سال 1961 آغاز شد و در سال 1991 به پایان رسید. اسمره نیز در طول جنگ نسبتاً آسیب دیده باقی مانده بود ، مانند اکثر مناطق مرتفع. پس از استقلال ، اسمره دوباره پایتخت اریتره شد.

موقعیت جغرافیایی اسمره

این شهر در ارتفاع 2،325 متری از سطح دریا قرار دارد. این کشور در ارتفاعات با روند رو به شمال و جنوب معروف به ارتفاعات اریتره ، پسوند ارتفاعات اتیوپی قرار دارد. قسمت مرکزی معتدل ، جایی که اسمره در آن قرار دارد ، در یک فلات مرتفع کوهستانی واقع شده است ، که دشتهای غربی را از دشتهای ساحلی شرقی جدا می کند. مناطقی که اسمره را احاطه کرده اند ، بسیار حاصلخیز هستند ، به خصوص در جنوب به سمت منطقه دبوب اریتره.

ارتفاعاتی که اسمره در پاییز قرار دارد برای آشکار ساختن زمینهای شرقی ، مشخص شده با گرما و رطوبت قابل توجهی از قابلمه های نمکی اریتران ، که در دریای سرخ قرار دارد. در غرب فلات کشیده شده است از یک منطقه کوهستانی نیمه خشک و گسترده و همچنان همه راه را به سمت مرز با سودان از طریق منطقه گاش-بارکا ادامه می دهد.

آب و هوای اسمره

اسمره دارای یک نسخه کمی از آب و هوای استپی است ، با تابستان های گرم و زمستان های معتدل. طبق طبقه بندی کوپن ، این شهر آب و هوای نیمه خشک و سرد دارد. آب و هوای این شهر نیز می تواند نیمه خشک در نظر گرفته شود. به دلیل ارتفاع 22325 متری آن ، دمای هوا برای شهری واقع در نه چندان دور از بیابان ها نسبتاً معتدل است. این آب و هوا ویژگی باران ، فصول مرطوب و فصول خشک است. اسمره به طور میانگین در حدود 518 میلی متر میزان بارش در سال رخ می دهد. با این وجود فراستی در این شهر بسیار نادر است. فصل بارانی طولانی سال از ژوئن تا سپتامبر ادامه دارد.

بارندگی در این منطقه

فصل بارانی کوتاه از مارس تا آوریل رخ می دهد. به طور متوسط ​​، حدود 60 درصد میزان بارش سالانه این شهر در ماه های جولای و آگوست مشاهده می شود. در مقابل ، دسامبر تا فوریه به طور معمول خشک ترین ماه های اسمره است که میانگین آن فقط 9.1 میلی متر است. در میزان بارش در سه ماه کاهش می یابد. به دلیل بارندگی متغیر ، آب و هوای این شهر نیز با خشکسالی مشخص می شود. چندین خشکسالی طولانی در این منطقه از ابتدای دهه 1960 رخ داده است و از آن زمان هر دهه عود کرده اند.

در دوره های خشکسالی دمای هوا زیاد است و بارندگی کمی مشاهده می شود. با افزایش دما در یک منطقه ، میزان تبخیر آب از خاک نیز افزایش می یابد. این فرایندهای ترکیبی منجر به بیابان زدایی خاک می شوند. برای به دست آوردن خاک غنی و مرطوب از مواد مغذی برای اهداف کشاورزی ، جمعیت ها برای استفاده از زمین های زیرزمینی به جنگل زدایی تکیه می کنند. جدی ترین مسائل زیست محیطی که اسمره با آن روبرو است جنگل زدایی و بیابان زایی است. سایر مواردی که این شهر با آن روبرو است فرسایش خاک و چرای زیاد آن است. همه این مسائل زیست محیطی باعث تخریب خاک می شود.

دیدنی‌ها