آرتیگاس | Artigas

مشخصات شاخص

کشور: اروگوئه
جمعیت: ۴۰۶۵۸
پیش شماره تلفن: ۵۹۸+
ساعت:

شرح

آرتیگاس | Artigas

آرتیگاس یکی از شهرهای اروگوئه است. از نظر جمعیت آن دهمین شهر پر جمعیت اروگوئه است. این شهر با سواحل در رودخانه Cuareim ساخته شده است که یک محدودیت بین المللی با جمهوری فدراسیون برزیل است. Bridge International Concord آن را با شهر برزیل کواراچ پیوند می دهد و بین آنها یک رابطه نزدیک اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی برقرار می کند. در حدود 600 کیلومتری مونته ویدئو ، در کیلومتر 127 مسیر 30 و 186 مسیر 4 واقع شده است. 600 کیلومتر تقریباً از بوئنوس آیرس و پورتو آلگره. و 780 کیلومتر از Asunción فاصله دارد.

این شهر در فاصله 105 کیلومتری با بالتاسار بروم ، 110 کیلومتری توماس گومنسورو و 135 کیلومتری از شهر بلا یونیون قرار دارد. نزدیکترین پایتخت های دپارتمان ریورا در 110 کیلومتری و شهر سالو در 200 کیلومتر است. این بنا توسط کارلوس کاتالی در اواخر جنگ بزرگ به منظور تثبیت مرزها با برزیل ، با نام San Eugenio del Cuareim در 12 سپتامبر 1852 تاسیس شد و به عنوان بهترین سایت محلی که در سواحل رودخانه Cuareim واقع شده و روبرو است ، انتخاب کرد. ویلا سان خوان بوتیستا در آن طرف رودخانه ، که یک شهرک نظامی بود که بعداً به آنچه اکنون شهر کواراچ تبدیل شده بود ، تبدیل شد. از 5 سپتامبر 1884 پایتخت این بخش است. در سال 1915 او به ادای احترام به قهرمان ملی اروگوئه خوزه گوارداسیو آرتیگاس به گروه شهر ، با نام آرتیگاس نقل مکان کرد.

زبان و مردم

زبان رسمی آن ، مانند زبان اروگوئه ، اسپانیایی است ، اگرچه در ساختن به اصطلاح Portuñol با پرتغالی ها مخلوط می شود ، که در بخش های دیگر مرز اروگوئه و برزیل نیز صحبت می شود. شهر آرتیگاس نیز مانند سایر کشورها از آب و هوای مرطوب نیمه گرمسیری ، برخوردار است و میانگین دمای آن سالانه 19.0 درجه سانتیگراد است. این مرکز تجاری یک منطقه دامی است و غالب گوسفندان است. آرتیگاس دومین تولید کننده ملی این گاو است. منظره دام با لبنیات تکمیل می شود و حدود 80 تولیدکننده در آن قرار دارند که بیشتر آنها در کمربند لبنیات بالای شهر قرار دارند ، بخشی از تولید خود را به شهر و بخشی به بخش سالتومی فرستند.

آب و هوا

با توجه به آب و هوا ، خاکهای کم و امکان آبیاری سیل ، تولید برنج در آرتیگاس مورد علاقه است ، گندمی که در 20 سال گذشته 10 منطقه مساحت تعیین شده برای کاشت را افزایش داده و جزو اصلی ترین تولید کنندگان ملی دانه مذکور محسوب می شود. چندین کارخانه برنج در سطح شهر وجود دارد.در حوزه تأثیر شهر نیز کشت دخانیات نیز توسعه یافته است که تولید آن به بخش مونت پاز در بخش ریورا ارسال می شود. در این شهر کارگاه های مختلفی وجود دارد که به منظور صادر کردن سنگهای قیمتی عقیق و آمتیست اختصاص داده شده است. در بخش خدمات ، فروشگاه های رایگان آن برجسته است ، فعالیت این فروشگاه ها باعث ایجاد گردشگری در خرید می شود که عمدتا گردشگران برزیل را به خود جلب می کند.

مراکز آموزش عمومی ابتدایی که در این شهر وجود دارد یک مهد کودک ، 19 مدرسه ، یک مدرسه برای معلولین و همچنین یک مدرسه موسیقی است. در امور خصوصی یک مهد کودک و یک مدرسه ابتدایی وجود دارد.در سطح متوسطه 5 دبیرستان دولتی در سطح شهر و یک دبیرستان خصوصی ، 7 مدرسه فنی و یک مدرسه کشاورزی وجود دارد .این مؤسسه دارای یک مؤسسه آموزش معلمان María Orticochea است که 580 معلم و استاد را آموزش می دهد.

در این شهر سه موزه وجود دارد: موزه تاریخی گروهی ، به کارگردانی شهردار ، در روند بازگشایی؛ موزه دوره ای معبد San Eugenio ، واقع در قدیمی ترین کلیسای کاتولیک در بخش ، روبروی پلازا آرتیگاس ، شامل لباس های کلیسایی ، اشیاء مقدسات و سایر اسناد مربوط به تاریخ بخش است. و سرانجام موزه مدرسه شماره 1 آرتیگاس که مجموعه های تاریخی عکس ها ، اسناد و اشیاء را گرد هم می آورد.