آرنهم

Arnhem

مشخصات شاخص

جمعیت: ۳۶۱٬۰۴۸
پیش شماره تلفن: ۰۲۶(۳۱)+
ساعت:

شرح

شهرهای هلند معروف نیست اما جاذبه‌های گردشگری منحصر به فرد خود را دارد. قرار گیری در کرانه رود ندرراین همراه یادگارهایی از دوران جنگ جهانی دوم و محله‌های باستانی و کهن آن، طبیعت بسیار زیبا، رودهای جاری در این شهر، خیابان ها و پیاده روهای سنگفرش و فضای سبز بسیار زیبا در داخل شهر باعث شده که این شهر نیز محبوبیت خود را بین گردشگران بالا برده و جزو شهرهای زیبای توریستی دنیا شود. ایلیا گشت در این مقاله قصد دارد این شهر زیبا را به شما معرفی کند، با ما همراه شوید.

معرفی شهر آرنهم

قدمت سکونت انسان در منطقه امروزی آرنهم به هفتاد هزار سال پیش و به عصر سنگی برمی‌گردد. این عصر مربوط به انسان‌های ناندرتال در اروپا می‌شده است. همچنین آثار و شواهد تاریخی متعدد از ۵۰۰۰ و ۲۴۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در منطقه کشف شده است که مجموعه این شواهد، نشانگر سیر تکامل اجتماعی و ایجاد سکونتگاه‌های انسانی در منطقه کنونی شهر است. اما نخستین منطقه مسکونی در آرنهم در ۱۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در مناطق جنگلی و مشرف به دشت‌های سرسبز منطقه شکل گرفته است. 

جاذبه های گردشگری آرنهم 

قطعا این شهر هم مانند سایر شهرهای هلند از طبیعت فوق‌العاده زیبا و خیره کننده‌ای برخوردار است با این وجود خالی از اماکن تاریخی و محله‌های قدیمی هم نیست. بافت قدیمی با معماری کلاسیک آن، همراه با تالار قدیمی شهر و دیوارهای محافظ آن و کلیساهایی که متعلق به قرن پانزده و شانزده میلادی هستند، موزه فضای باز هلند، پارک ملی هوگو، موزه برونبیک، باغ وحش رویال برگر و پل تاریخی جان فراست از جمله دیدنی‌های این شهر زیبا محسوب می‌شوند.

جغرافیای آرنهم 

این شهر که تنها یک ساعت از آمستردام فاصله دارد در منطقه شهری آرنهم-نَیمِخِن که قسمت شهری آرنهم بخشی از آن می‌باشد قرار گرفته است. همچنین در شرق هلند و در کنار رودخانه راین واقع شده است.

آب و هوای شهر آرنهم 

اقلیم حاکم بر این منطقه نیز اقیانوسی است که از ویژگی‌های آن تابستان‌های نسبتا گرم و زمستان‌های خنک است. تقریبا در تمام فصول سال می‌توان نظاره‌گر بارش باران در این شهر بود.

دیدنی‌ها