عقبه | Aqaba

مشخصات شاخص

کشور: کشور اردن
جمعیت: ۱۴۸,۳۹۸ نفر
پیش شماره تلفن: +(۹۶۲)۳
ساعت:

شرح

عقبه نام یکی از شهرهای جنوب غربی اردن و تنها بندر این کشور است. اردن کشور کوچکی است و می‌توان با سفرهای یک روزه، شمال تا جنوب کشور را سیاحت کرد. اما موقعیت مکانی استراتژیک عقبه سبب شده تا به یک مقصد گردشگری مهم تبدیل شود بنابراین باید این شهر را یکی از مقاصد گردشگری آرام با جنب‌ و جوش کم خواند.

اگر شما علاقمند به دیدن مرجانها یا کشتی‌های به گل نشسته در این بندر هستید، به جای اینکه یک لوله‌ی تنفس زیرآبی و یک ماسک خریداری کنند و در عمق ۳۰ متری دریا از شنا کردن لذت ببرید چون معمولا مرجان‌ها و بقایای کشتی‌های به گل‌نشسته نزدیک به سطح آب قرار دارد شما به راحتی می‌توانید آن‌‌ها را تماشا کنید. با پیشروی بیشتر به سمت جنوب با پشت سر گذاشتن بندر، می‌توان مکان‌هایی را مشاهده کرد که برای شیرجه‌ زدن در نظر گرفته شده‌ است.قدم‌ زدن کنار ساحل نیز یکی از بهترین کارهایی است که شما می‌توانید در این شهر ساحلی  انجام دهید.

در بافت قدیمی شهر، چندین رستوران غذاهای سنتی و خوشمزه‌ای سرو می‌کنند که در کنار انواع ماهی و غذاهای دریایی می‌تواند لحظات خاطره‌انگیزی را برای مسافران رقم بزند.

مرکز شهر بهترین جا برای تجربه‌ی زندگی خیابانی در عقبه است. از آنجایی که نام قبلی این شهر آیلا (Ayla) بوده و حدود ۶۰۰ سال پس از میلاد مسیح (ع) و بعد از حکمرانی مسلمانان بر آن نامش نیز به عقبه تغییر پیدا کرده است به همین دلیل هنوز هم در نواحی ساحلی می‌توان نشانه‌هایی مانند کلیسای « بیزانتین» که از آن زمان به جای مانده مشاهده کرد.