آپنزل | Appenzell

Appenzell

مشخصات شاخص

جمعیت: ۵٬۵۰۰ نفر
پیش شماره تلفن: ۳۱۰۱
ساعت:

شرح

آپنزل یکی از کانتون های زیبای سوئیس است و بهترین مکان هم برای عاشقان طبیعت و هم برای علاقه‌مندان به غذا است. آپنزل که بهترین مکان برای به تصویر کشیدن زیباترین چشم‌اندازهای روستایی است و با کوه‌پایه‌های آلپ احاطه شده، بهشتی برای علاقه‌مندان به پیاده‌گردی یا Hiking است. مسیر‌های پیاده‌روی متعددی در این ناحیه وجود دارد. با این حال اگر به این گونه فعالیت‌های تفریحی علاقه نداشته باشید، می‌توانید با استفاده از ماشین‌های کابلی به قله‌های کوه‌های بلند اطراف بروید. در این مقاله همراه با ایلیا گشت به معرفی این شهرمی‌پردازیم.

یکی دیگر از چیزهایی که در سفر به این کانتون از دیدنش لذت خواهید برد، ساختمان‌های قدیمی با نماهای رنگارنگ است که بسیاری از آن‌ها کافه، نانوایی و شیرینی پزی، فروشگاه‌های مخصوص پنیر و رستوران‌های وسوسه‌انگیز هستند که خوراکی‌های لذیذ محلی را عرضه می‌کنند. آپنزل به انواع پنیر‌هایش شهرت دارد. پس در سفر به این کانتون، حتما از کارخانه‌های محلی تولید پنیر و مراحل تهیه‌ی آن دیدن کنید. می‌توانید از تور‌های محلی نیز برای این بازدید جالب، کمک بگیرید.

جاذبه ها

آپنزل دارای چشم اندازهای طبیعی فوق العاده ای بوده و بیش تر جذابیت و زیبایی و حال و هوای قدیمی خود را همچنان حفظ کرده است. و در واقع بیش تر شبیه یک دهکده ی قدیمی است تا یک شهر.در این شهر شما صنایع گلدوزی و نساجی را خواهید دید که به دور از روش های مدرن و امروزی  و همچنان با روش های سنتی و قدیمی انجام می شود.

مردم آپنزل

مردم شهر بسیار به آداب و سنن قدیمی خود پایبند بوده و با این که پوشیدن لباس های قدیمی و سنتی در آن کم تر شده ولی همچنان مردم آن در مراسم ها و جشن های همگانی خود لباس های سنتی بر تن می کنند و شما در حین گشت و گذار در شهر با زنانی مواجه خواهید شد که در جلوی درهای خانه ی خود نشسته و لباس سنتی بر تن دارند و مشغول دوختن و یا بافتن هستند