آنیانگ

Anyang

مشخصات شاخص

کشور: چین
جمعیت: ۵,۳۶۶,۰۰۰ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۰۸۶
ساعت:

شرح

آنیانگ یکی از شهرهای مرکزی چین است که در استان هنان واقع شده‌ است. این شهر در شرق با پویانگ، در جنوب با هبی و ژنژیانگ و در غرب با شانژی و هبی هم مرز است.

Xiaonanhai، در قسمت غربی شهر، در زمان عصر حجر، سکونتگاه غارنشینان ماقبل تاریخ بوده است. در این محل بیش از 7000 عدد از مصنوعات (از جمله ابزار سنگی و فسیل های استخوان حیوان) در اینجا کشف شده اند، که نمایانگر فرهنگ Xiaonanhai است.

بر اساس افسانه‌های چین، حدود 2 هزار سال پیش از میلاد مسیح پادشاهی حکیم پایتخت فرماندهی خود را با مناطق اطراف این شهر منتقل کرده و امپراتوری خود را بنا نهاده است.مقبره این پادشاه در حال حاضر در روستای سینیانگ(Sanyang) واقع در جنوب Neihuang County است.

در آغاز قرن چهاردهم پیش از میلاد پادشاه Pangeng از سلسله شانگ، پایتخت خود را در 2 کیلومتری (1.2 مایل) شمال شهر مدرن در کنار رودخانه هوآن تاسیس کرد. شهر یین، اولین سرمایه پایدار در تاریخ چین بود و از آن زمان در سلسله ای که آن را تاسیس کرد نیز به عنوان سلسله یین(Yin Dynasty) شناخته می شود.

این شهر پایتخت 12 پادشاه و  8 نسل از جمله وو دینگ(Wu Ding) بوده است، تا اینکه 1046 سال یش از میلاد سلسله پادشاه وو ژو تاسیس شد.

این شهر دارای یک بخش اداری به وسعت 413. کیلومتر مربع (2.862 مایل مربع) که از شرق به غرب گسترش می‌یابد.

Anjang دارای یک منطقه اداری کل 7،413 کیلومتر مربع (2،862 کیلومتر مربع) است که ارتفاع آن در این منطقه افزایش می یابد و از شرق به غرب افزایش می یابد. این شهر در واقع در مرز بین استپ و دشت شمال چین قرار داشته و سرزمین چهار فصل و بادهای مونسن است که جزء  آب و هوای نیمه خشک قرار می‌گیرد.بنابراین زمستانهای آن سرد و بسیار خشک هستند، بطوریکه در ماه ژانویه میانگین 24 ساعته دما 0.9 درجه سانتی گراد (30.4 درجه فارنهایت). تابستانها نیز  گرم و مرطوب هستند، دمای هوا در ماه جولای حدودا  27.0 درجه سانتی گراد (80.6 درجه فارنهایت) است. بیشترین میزان بارندگی سالانه 557 میلیمتر (21.9 در) صرفا در ماه جولای و اوت است و تابش خورشید بطور متوسط سالانه 14.11 درجه سانتی گراد (57.4 درجه فارنهایت) است.