آنورادهاپورا

Anuradhapura

مشخصات شاخص

کشور: سریلانکا
جمعیت: ۵۰,۵۹۵
پیش شماره تلفن: ۹۴+
ساعت:

شرح

آنورادهاپورا | Anuradhapura

آنورادهاپورا یک شهر بزرگ در سریلانکا است. این مرکز پایتخت استان مرکزی شمالی ، سریلانکا و مرکز استان آنورادهاپورا است. آنورادهاپورا یکی از پایتخت های باستانی سریلانکا است که به دلیل ویرانه های به خوبی حفظ شده تمدن باستانی سلفالیا مشهور است. این شهر پس از پادشاهی تامباپانی و اوپاتیسا نووارا ، سومین پایتخت پادشاهی رجاراتا بود. این شهر ، که اکنون یکی از میراث جهانی است ، قرن ها مرکز کانون بودایی Theravada است. و در فاصله 205 کیلومتری شمال پایتخت فعلی کلمبو در استان مرکزی ، در سواحل رودخانه تاریخی مالتاتو قرار دارد. براساس سوابق تاریخی این شهر در قرن 5 قبل از میلاد تأسیس شده است ، داده های باستان شناسی تاریخ را تا قرن 10 قبل از میلاد مسیح قرار داده اند.

آنورادهاپورا یک مرکز بزرگ روشنفکرانه برای اوایل تروادا بودیسم بود ، مکانی برای احترام به فیلسوفان بودایی از جمله بوداگاگوسا. در اواخر دوره آنورادهاپورا ، خانواده سلطنتی و اشراف سریلانکا به شدت از بودیسم حمایت کردند. به همین ترتیب ، آنها مرتباً کارهای هنری سفارش می دادند و این موارد را به معابد بودایی اهدا می کردند. در عوض ، معبد و جامعه بودایی محلی از فرمانروایی پادشاه حمایت می کنند. آنورادهاپورا توسط راه آهن و بزرگراه ها سرو می شود. خط راه آهن شمالی آنورادهاپورا را با کلمبو ، جعفنا و کانکسانتوری متصل می کند. ایستگاه راه آهن آنورادهاپورا دروازه راه آهن این شهر است که خدمات عمده ای از جمله Yal Devi ، Uttara Devi در آنجا متوقف می شود.

مکان های باستان شناسی

هرکسی که به آنورادهاپورا سفر می کند ، مطمئناً می خواهد مکان های باستان شناسی “شهر مقدس” را ببیند. بنابراین می توانید به راحتی یک روز کامل را سپری کنید. منطقه ای که ویرانه ها و استوپاها پخش می شوند نسبتاً بزرگ است. به همین دلیل ارزش استفاده از وسیله حمل و نقل را دارد. می توانید یک دوچرخه اجاره کنید. بسیاری از محل های اقامت دوچرخه را از حدود 250 دور در روز اجاره می دهند. اما مراقب باشید ، نمی توانید برای آن تجملاتی انتظار داشته باشید. متأسفانه ، ما واقعاً بدترین جعبه های تند و زننده را داریم. اگر مستقیم در مرکز شهر زندگی می کنید ، ممکن است اجاره مناسب دوچرخه با چرخ های بهتر پیدا کنید.