عنابه | annaba

مشخصات شاخص

کشور: الجزایر
جمعیت: ۲۵۷,۳۵۹
پیش شماره تلفن: ۲۱۳+
ساعت:

شرح

عنابه یک شهر بندری در گوشه شمال شرقی الجزایر ، نزدیک به تونس است. عنابه نزدیک رودخانه کوچک سیبوز است و در استان عنابه قرار دارد. این شهر چهارمین شهر بزرگ الجزایر است. این شهر یکی از مراکز صنعتی پیشرو در الجزایر است. این شهر یک شهر ساحلی است که طی قرن بیستم رشد قابل توجهی داشته است. عنابه دارای شهری است که تراکم جمعیت بالاتری نسبت به سایر مناطق شهری ساحل الجزایر مانند اوران و الجزایر دارد. بیشتر الجزایر شرقی و جنوبی از خدمات ، تجهیزات و زیرساختهای این شهراستفاده می کنند. از نظر اقتصادی ، این مرکز برای فعالیت های مختلف اقتصادی ، از جمله صنعت ، حمل و نقل ، امور مالی و گردشگری است.

عنابه یک مرکز مهم برای گردشگری است و یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری در مدیترانه غربی است. این شهر ساحلی با کوه ها ، تپه ها ، کوهپایه ها و دشت های اطراف آن است. به همین دلیل و گذشته از گردشگری دریایی و ساحلی ، عنابا دارای پتانسیل کلیدی برای گردشگری کوهستانی است. کوههای اطراف Seraïdi که به 1.080m می رسند ، آنها را به یک جاذبه مهم گردشگری تبدیل می کند. این شهر همچنین دارای اماکن مهم مذهبی مختلف است.این شهر در تاریخ نخستین خود ، قبل از تخریب توسط وندالها ، و دوران اسلامی شدن ، یک محل کلیسای مهم و تأثیرگذار بود. عنابه در مرز تونس قرار دارد و منطقه ای بدون ویزا است ، از این رو گردشگران نیز قادر به سفرهای جانبی به تونس و پارک ملی ال کالا هستند.

عنابه همچنین به خاطر خیابان اصلی محور خود مشهور است ، یک تفرجگاه شلوغ است که به دلیل زندگی شبانه نیز مشهور است. منطقه عنابه معمولاً به دلیل داشتن سواحل زیبا ، هتل ها و یک زندگی شبانه شلوغ شهرت دارد. گورستان جنگ در بانه در 5 کیلومتری آنابه در جاده به سمت کنستانتین واقع شده است. این یادبود مهم برای سربازان و هواپیماهای امپراتوری انگلیس است که در طول جنگ جهانی دوم در این منطقه جنگیدند ، و 868 دفن از کشورهای مشترک المنافع در آنجا بود. همچنین 14 قبر دیگر نیز وجود دارد که عمدتا از دریانوردان بازرگان هستند. این کار توسط. هوبرت وورتینگتون طراحی شده است. پس از جنگ ، بیشتر مردگان آمریکایی برای دفن در ایالات متحده بازگشتند ، اما این امر در امپراتوری انگلیس سنتی نبود.

آب و هوای عنابه

عنابه دارای آب و هوای مدیترانه ای با تابستان های طولانی ، گرم و خشک به ویژه از اواسط ماه جولای تا اواسط آگوست و زمستان های معتدل و مرطوب است. برف نادر است. بر اساس استانداردهای شمال آفریقا باران فراوان است و می تواند سنگین باشد.

اقتصاد در عنابه

عنابه قطب مهمی از صنعت فولاد جهان است که دارای مجتمع فولاد الحجار ، در هشت کیلومتری جنوب شهر است. این بزرگترین در آفریقا است. صنایع فسفات و فلز اکنون شامل مجموعه سیبوسا و مجموعه متالورژی آلیلیک است. بخش خصوصی صنعتی نیز در این شهراز اهمیت ویژه ای برخوردار است و مخصوصاً به مواد غذایی ، فرآوری فلزات ، محصولات چوبی و ساخت و ساز اختصاص دارد. این مناطق صنعتی نزدیک به 400 هکتار بین پل بوش ، مباودجا ، براهال و خرازا را اشغال می کند. همچنین می توان مناطق تجاری را در حومه شهر مانند سیدی سالم ، ال اولما و وادی الأنب یافت.

حمل و نقل در عنابه

عنابه توسط فرودگاه Rabah Bitat ، یک فرودگاه بین المللی که کد فرودگاه IATA آن AAE است ، خدمت می کند. این شهر همچنین به شهرهای الجزایر کنستانتین و الجزایر پیوند ریلی دارد و در انتهای بزرگراه شرقی – غربی الجزایر قرار دارد. این دومین مرکز صنعتی در الجزایر پس از پایتخت الجزایر است.