آنینا | Anina

مشخصات شاخص

جمعیت: ۷,۴۸۵
پیش شماره تلفن: ۵۵(۴۰)+
ساعت:

شرح

آنینا شهر در جنوب غربی کشور رومانی است. این شهر که یکی از عجیب‌ترین آبشارهای زمین را در نزدیکی خود دارد، به مقصدی پر بازدید در کشور رومانی تبدیل شده است. برای کسانی که به رمز و رازهای تاریخ زمین‌شناسی و عجایب شگفت‌انگیز خلقت علاقه‌مند هستند، سفر به این شهر حتما آن‌ها را سوپرایز خواهد کرد. ایلیا گشت در این مقاله به معرفی این شهر پر رمز و راز پرداخته، با ما همراه شوید.

معرفی شهر آنینا

آنینا شهر در منطقه کراش سورین در جنوب غربی کشور رومانی است که بیشتر شهرت خود را مدیون آثار معروف زمین‌شناسی و آبشار معروف و عجیب نیگار در نزدیکی خود است. باستان‌شناسان در سال 2002 در غاری در نزدیکی این شهر، قدیمی‌ترین انسان‌ها مدرن اروپا را کشف کردند که قدمت آن‌ها به چهل هزار سال می‌رسید. آن‌ها نام این کشف که بیشتر آرواره‌های فک پایین انسان را شامل می‌شد، “یون دین آنینا” (جان آنینا) گذاشتند. 

زمین‌شناسی 

آنینا یکی از مهم‌ترین مکان‌ها در جنوب منطقه Carpathians در بخش محافظت شده‌ی فسیل‌های ژوراسیک است که از هر دو نوع گیاه و حیوانات فسیلی در این منطقه به فراوانی یافت شده و به خوبی از آن‌ها محافظت می‌شود. در این منطقه می‌توان فسیل انواع بی‌مهرگان، مهره‌داران و حتی گیاهان گل‌دار و بی‌گل را یافت. این میراث دیرینه زمین‌شناسی توسط کارگرهایی که در معادن زیرزمینی این منطقه مشغول کار بودند یافت شد و سپس به سرعت مورد مطالعه و تحقیق قرار گرفت چراکه فرصتی منحصر به فرد برای اروپا و جهان به‌شمار می‌رفت تا زمانی‌که آخرین معدن در سال 2006 به طور ناخوشایندی بسته شد. 

آبشار نیگار

اما جاذبه‌ای که شهر آنینا به وسیله آن معروف شده آبشار عجیب و شگفت‌انگیز نیگار است که در مسیر رودخانه مینیس و در منطقه کراش سورین و در کوهستان محافظت شده آنینا واقع شده است. در اینجا آب‌ها از میان صخره‌ای عجیب که پوشیده از خزه است و 8 متر ارتفاع دارد به پایین می‌ریزد و صحنه‌ای فوق‌العاده زیبا و چشمگیر را ایجاد می‌کند. مردم محلی نام آن‌را معجزه دره کوچک گذاشته‌اند و برای بیان خواسته و آرزوهایشان به پای این آبشار دعا می‌کنند. از همین‌رو هر ساله گردشگران بسیاری برای دیدن این عجایب به این منطقه سفر می‌کنند. 

آب و هوا

آب و هوای معتدل قاره‌ای با تابستان‎‌های گرم و زمستان‌های سرد و طولانی با بارش فراوان برف بر این منطقه حاکم است.