آنگارا دو هرویسمو | Angra do Heroismo

مشخصات شاخص

جمعیت: ۳۵,۴۰۲
پیش شماره تلفن: ۲۹۲(۳۵۱)+
ساعت:

شرح

آنگارا دو هرویسمو | Angra do Heroismo

آنگارا دو هرویسمو یا به سادگی آنگارا شهری کوچک در جزیره زیبای ترسیرا در مجمع‌الجزایر اعجاب‌انگیز آزور است که تحت حاکمیت کشور پرتغال قرار دارد. این شهر یکی از سه شهر بزرگ و مهم و پرجمعیت آزور می‌باشد. برای کسانی که قصد سفر به مناطق شگفت‌انگیز با طبیعتی بکر، زیبا و دست نخورده را دارند و یا به دنبال مناطق آرام و ساکت برای یافتن آرامش و استراحت هستند، سفر به این جزیره و اقامت در این شهر قطعا می‌تواند گزینه مناسبی برای آن‌ها باشد. همراه ایلیا گشت سفری به این شهر زیبای بندری داشته باشید.

معرفی شهر آنگارا دو هرویسمو

آنگارا دو هرویسمو که در سال 1478 رسما به عنوان شهر تاسیس شد از نظر تاریخی مهم‌ترین شهر و قدیمی‌ترین شهر مجمع‌الجزایر آزور بوده که به عنوان کرسی اسقف‌های آزور و نهادهای دولتی و حتی به عنوان پایتخت پرتغال در طول جنگ‌های لیبرال شناخته می‌شده است. امروزه نیز به عنوان یکی از سه پایتخت آزور محل فعالیت قوه قضاییه و کرسی کاتولیک‌ها می‌باشد. در سال 1983 توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی طبقه‌بندی شد. آنگارا کلمه‌ای پرتغالی به معنای غار یا ورودی (cove)، خندق (bay) و یا خلیج کوچک (inlet) است. اما لقب دو هرویسمو به منظور دفاع موفقیت‌آمیز شهروندان آن از جزیره خود در مقابل حمله میگوئلیستی (شورشیان پرتغالی) در سال 1829 توسط ماریای دوم، ملکه پرتغال در آن زمان، به شهر آنگارا داده شد. 

جغرافیا

از ساختمان‌های مهم آن می‌توان به کلیسای سی آنگارا دو هرویسمو، کالج نظامی، زرادخانه یا انبار مهمات جنگی و یک رصدخانه را نام برد. وجود کالج نظامی در شهر به دلیل اهمیت قبلی شهر به عنوان یک بندر بزرگ تجاری و نظامی بوده هرچند امروزه اهمیت استراژیک و نظامی آن کمتر شده است. همچنین با وجود اینکه آنگارا در دوران‌های گذشته نقش مهمی در تاریخ پرتغال داشته، اما در عصر حاضر نسبت به دو پایتخت دیگر آزور از اهمیت کمتری برخوردار است. این شهر در ساحل جنوبی جزیره ترسیرا قرار گرفته و در غرب و جنوب غربی خود توسط قصر مونت بزریل احاطه شده است. 

آب و هوا

اقلیم این شهر مدیترانه‌ای است و دارای آب و هوای نیمه گرمسیری و مرطوب است. بالاترین میزان دما را در ماه آگوست تا 22 درجه سانتی‌گراد و بیشترین میزان بارش را در ماه جولای تجربه می‌کند. از طرفی جریان‌های آبی گلف استریم و نیز جریان آب گرم شمال آتلانتیک در معتدل نگه داشتن زمستان‌های آن بسیار موثر هستند.