آلبرتا | Alberta

مشخصات شاخص

جمعیت: ۳٬۷۲۴٬۸۳۲ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۰۱-۴۰۳
ساعت:

شرح

آلبرتا 

آلبرتا یکی از استان های غربی کانادا است. این استان در منتهی الیه غربی کشور کانادا قرار دارد . این استان یکی از سرسبزترین استانهای کانادا است که به استان انرژی نیز معروف است. مرکز این استان شهر ادمونتون است بجز ادمونتون شهر کلگری دیگر شهر مهم این استان است.

آلبرتا در سال 1905 به عنوان استانی مستقل به کنفدراسیون کانادا پیوست. این استان به نام چهارمین دختر ملکه ویکتوریا نامگذاری شده است. آلبرتا سابقاً بخشی از محدوده شمال غربی کانادا بود. تا سال 1868 ، اداره این ناحیه به همراه بیشتر نواحی که امروزه کانادا را تشکیل می دهد تحت کنترل شرکت Hudsons’s Boy قرار داشت.

محیط زیست این استان بسیار امن می باشد که آنرا محل مناسبی برای زندگی خانوادگی می سازد. این استان با داشتن کوه های راکی و جنگلهای زیبا، یکی از استان های دلپذیر در کانادا می باشد. استاندارد زندگی در آلبرتا اصلی ترین علتی است که مهاجران را به سمت خود می کشد.

اقتصاد

با توجه به تولید نفت و گاز در این استان، این استانها یکی از استانهای ثروتمند و از مهاجرپذیرترین استانهای کاناداست. بهره برداری از منابع نفتی و گازی که قطبی مهم در اقتصاد امروزه استان محسوب می شود در سال 1947 آغاز شد. به کمک درآمد خوب منابع طبیعی، آلبرتا توانسته است در بخشهای مختلف اقتصادی و آموزشی سرمایه گذاری کند.

حداقل دستمزد در این استان بالاتر از متوسط درآمد در کانادا است( 9 $ در ساعت). نکته جالب تر اینکه درآمد خانواده در این استان در حدود 61000 دلار در سال است که نسبت به استان های دیگر در رتبه اول قرار دارد.

دیدنی‌ها